metro.cz
Žižkovský fotbalový stadion | foto: Dezidor, Wikimedia Commons

Oprava žižkovského stadionu si vyžádá desítky milionů. Radnice hledá sponzora

  11:29
Žižkovský fotbalový stadion potřebuje nutně opravit. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu.

Nájemní smlouvu uzavřela městská část s fotbalovým klubem Slavoj Vyšehrad. Nájemné činí 100 tisíc korun. S dosavadním dlouholetým nájemcem, zadluženou Viktorií Žižkov, radnice zatím společnou řeč nenašla. „Zaznělo několik návrhů, na žádném jsme se ale dosud neshodli,“ řekl místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS).

Korupční aféry fotbalového klubu

Radnice prý naposledy klubu navrhla, aby splatil polovinu z dlužných 1,2 milionu korun, zbylé peníze by splácel postupně. Městská část splacení dluhu také domáhá u soudu. Praha 3 je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila loni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení.

Žižkovský klub v minulosti proslul korupčními aférami spojenými s působením manažera Ivana Horníka. Média upozorňují na to, že hráči nedostali už několik měsíců zaplaceno. Bývalý funkcionář Viktorie Jiří Rýva nedávno koupil od Luďka Vinše 100 procent akcií klubu a chce Viktorii vyvést z ekonomické krize.

Fotbalisté Žižkova budou v následující sezoně hrát třetí nejvyšší soutěž ČFL, protože nedostali licenci na druhou ligu. Vyšehrad, který do druhé ligy postoupil, nemá pro tuto soutěž vyhovující stadion.

Komentáře

zpět na článek