metro.cz

Větší foto
Policie (ilustrační foto) | foto: Ilona Žďárská

Agresivního opilce se v baru báli, proto musela přijet policie

  12:00
Krátce po dnešní půlnoci dostali policisté na tísňovou linku oznámení, že v baru v krčské Matěchově ulici je agresivní podnapilý muž. Podle telefonátu ničil vybavení a také fyzicky napadal hosty, včetně přítomných žen.

„Na místo proto ihned vyrazilo několik hlídek z pohotovostní motorizované jednotky. Policisté po příjezdu nemuseli agresora dlouho hledat. Před vchodem do baru totiž spatřili muže, který na sebe okamžitě strhl pozornost tím, že na policisty vulgárně pokřikoval,“ uvedla pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.

Muž nereagoval na výzvy hlídky a dokonce se proti ní postavil do bojového postoje. Policisté útočníka proto zpacifikovali za použití donucovacích prostředků. „Šestatřicetiletý muž navíc ve svém nevybíravém chování pokračoval i na služebně v Podolí,“ dodala Martínková s tím, že se uklidnil až v ranních hodinách, když vystřízlivěl.

V případě pravomocného odsouzení za trestný čin výtržnictví a poškození cizí věci hrozí muži až tříletý trest odnětí svobody. Při určení výše trestu může soud navíc přihlédnout k tomu, že za podobné chování byl už v minulosti odsouzen.

Komentáře

zpět na článek