metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Zkouška signalizace v komplexu tunelu Blanka u metra Hradčanská. | foto: David SedleckýMetro.cz

Tentokrát to vyjde, Praha otevře Blanku v termínu

  5:56
Termínů, kdy se otevře tunelový komplex Blanka v Praze, už tu bylo mnoho. Ale tentokrát to podle všeho magistrátu a stavebním firmám opravdu vyjde a tunel se 20. září otevře.

„Tunel otevřeme, všechny přípravy probíhají tak, jak mají,“ potvrdil náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek. První konkrétní důkaz získali včera i­motoristé. Na magistrále mezi náměstím I. P. Pavlova a­ Nuselským mostem začala před polednem fungovat dvojice semaforů, první dopravní změna související s plánovaným otevřením tunelu.

„Světelné signalizační zařízení je kompletně dokončeno a proběhly zkoušky. Uskutečnilo se také místní šetření, na základě něhož mohl být semafor spuštěn do plného provozu,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Semafory nezůstanou jedinou viditelnou změnou v­ metropoli kvůli tunelu Blanka. Už brzo začnou dělníci upravovat Veletržní ulici, kde místo tří pruhů zbydou jen dva. I­ to by mělo být hotové do třetího záříjového víkendu, kdy se tunel otevře pro dopravu.

Komentáře

zpět na článek