metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Šipka v Kunratickém lese ukazuje, jak se dá dojít k minibaru. | foto: Kateřina PolákováMetro.cz

Jděte za dobrodružstvím a najděte si v Kunratickém lese svůj minibar

  11:12
Překvapivý nález udělala v ­Kunratickém lese čtenářka deníku Metro Kateřina Poláková. „Podle šipky u jezírka v ­odlehlejší části lesa jsem o ­víkendu náhodou našla zakopaný minibar,“ popsala Poláková.

Obsahem pokladu v zakopaném růžovém kbelíku od primalexu ale není alkohol, jak by mohlo naznačovat slovo minibar. Jediná plechovka piva v něm je totiž nealkoholická. Hladový či žíznivý návštěvník ve schránce najde sušenky, perníčky, lahev s ­vodou nebo kojeneckou výživu, a ­vzkaz od tvůrců minibaru. „Berte si, na co máte chuť a ­doporučený příspěvek vhoďte do kasičky v podobě ptačí budky vedle na stromě,“ píší tvůrci. K minibaru najdete cestu snadno ve dne podle šipek, v noci podle reflexních trojúhelníčků.

Podle zakladatelů minibaru je celý projekt hra a podobné poklady jsou v pražských lesích už čtyři. Kromě Kunratického lesa i v Hostivařském lesoparku, Milíčovském lese a Modřanské rokli. Jejich nalezení je možné podle GPS souřadnic. Vyzývají také všechny k zakládání dalších podobných míst. „Doufáme, že mohou potěšit doslova každého,“ uvádí se na webových stránkách projektu.

Komentáře

zpět na článek