metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Oprava poškozeného zábradlí na mostě Legií vyjde zhruba na půl milionu. | foto: ČTK

Autem někdo poškodil zábradlí na mostě Legií, do Vltavy ale nespadl. Policie po viníkovi pátrá

  14:12,  aktualizováno  14:56
Část kamenného zábradlí na mostě Legií je poškozená. Po úterní půlnoci do něj pravděpodobně narazilo auto. Policie hledá viníka, kamerové záznamy ho ale nezachytily. Ve vodě také neskončil.

Městská policie na místo vyslala poříční útvar s potápěči, ti však na dně Vltavy nic neobjevili. „Prohledali jsme dno Vltavy, zda se tam nenachází vozidlo. Výsledek byl ale negativní,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Most Legií, který spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem, je památkově chráněný. „Výše škody je momentálně vyčíslena zhruba na 500 tisíc korun. Bude však záviset na tom, zda se povede vylovit některé prvky zábradlí, které by nebyly výrazně poškozené a budou i nadále k použití,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Zábradlí by podle ní mohlo být opraveno nejdříve za dva měsíce. Pokud se budou muset kuželky výplně či sloupky znovu vyrobit, vše se protáhne. Předejít podobné události lze podle Liškové pouze osazením svodidel, což v případě kulturní památky není možné.

„Vyšetřujeme dopravní nehodu neznámého viníka,“ uvedla k události mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Komentáře

zpět na článek