metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Jednou z lokalit, kterou představuje filmová aplikace je Prokopské údolí. Součástí je i krátké video z filmu Pelíšky. | foto: czechtourism.czMetro.cz

Nová aplikace pomůže na cestách zažít filmovou atmosféru

  12:33
Navštivte místa natáčení vašeho oblíbeného filmu. „To je ale krásné místo. Tam bych se chtěl jednou podívat,“ zaznělo občas v hlavě nejednomu českému filmovému divákovi. S tím má pomoci nová aplikace Česko, země jako z filmu, pomocí které známé lokality z filmů najdete kdykoliv a kdekoliv.

Filmové aplikace

Prohlédnout si místa natáčení lze také s pomocí několika webových portálů.

  • www.filmovamista.cz na tomto webu naleznete konkrétní lokality, které se vyskytují ve vašem oblíbeném českém filmu či seriálu,
  • www.zemefilmu.cz tady najdete, kromě velkého množství lokací a ukázek z filmů, které se zde natáčely, také itineráře pro výlety po stopách filmových hrdinů.

„Filmový turismus má kořeny už v dobách Čelistí Stevena Spielberga, které prakticky přes noc zvýšily návštěvnost malé pláže v Massachusetts více než pětkrát,“ říká tvůrce aplikace Pavel Albrecht.

„Česko sice nemá žádný megahit, kterým by se mohlo celosvětově prezentovat, má ale spoustu skvělých filmů, jejichž lokace stojí za to navštívit,“ dodává Albrecht.

S pomocí nové aplikace, kterou vyvinula organizace CzechTourism, mohou filmoví turisté vybírat z nabídky padesáti jedna filmů z tuzemské i zahraniční tvorby, najít polohu jedné z lokací, kterých aplikace umí nalézt více než pět set, a vydat se po stopách oblíbených filmových hrdinů. Na místě si pak uživatel může svou oblíbenou scénu připomenout a přehrát si ji ve svém mobilním telefonu.

„Zatím u uživatelů vede hlavní nádraží z Aloise Nebela, zámek Hluboká z Pyšné princezny nebo Český ráj z Jak dostat tatínka do polepšovny,“ uvádí Albrecht. „Pokud je film úspěšný, jsou úspěšné i lokace,“ dodává.

Komentáře

zpět na článek