metro.cz
Opencard. | foto: operatoropencard.czMetro.cz

Opencard znovu na scéně. Praha začala vydávat karty, pomohla ji firma EMS

  10:29
Mělo to přijít až zítra, ale Praha nemohla karty Opencard vydávat už od dnešního rána kvůli chybě softwaru. Situace se odpoledne změnila a systém je plně funkční. Zastaveno bylo vydávání nových karet, koupené kupony na kartách však platily dál. EMS odpovědnost za výpadek odmítá.

Cestující v MHD si mohli zhruba 14:15 mohli pořídit pouze papírové tramvajenky s kupony. Jinak se jich výpadek nedotknul ani při přepravní kontrole. Praze pomohl obnovit provoz vlastník karty, firma eMoneyServices (EMS). Informovali o tom mluvčí EMS Martin Opatrný a předseda představenstva městské firmy Operátor Opencard Ondřej Felix.

Operátor kvůli situaci dnes narychlo svolal schůzi představenstva. Rovněž chtěl jednat se společností EMS. „Použijeme všechny dostupné prostředky, abychom zachovali funkčnosti systému,“ uvedl Vaic. Již v úterý mluvil o možnosti domáhat se dodržování předběžného opatření, které v souvislosti s fungováním projektu před časem vydal soud.

EMS, která se s magistrátem kvůli údajným dluhům už několik měsíců soudí, zodpovědnost za výpadky v minulosti několikrát odmítla - k výpadkům, kdy bylo zastaveno vydávání karet, již několikrát došlo.

Projekt Opencard z éry bývalého primátora Pavla Béma stál Prahu zhruba 1,75 miliardy korun. Kartu si v minulosti pořídilo 1,2 milionu cestujících, skutečných uživatelů je kolem 700 tisíc. Na papírové kupony, které Praha znovu zavedla na jaře, jezdí asi 200 tisíc lidí.

Komentáře

zpět na článek