metro.cz
Hlávkův most. | foto: Aktron, Wikimedia CommonsMetro.cz

Zastávka tramvají a semafor už brzy změní dopravu na Hlávkově mostě

  13:32
V sobotu začne další velká oprava, která zkomplikuje na dva týdny dopravu v centru metropole. Dopravní podnik zahájí havarijní opravu tramvajové trati na Hlávkově mostě. Do konce měsíce dělníci vymění panely z podjezdu na Těšnově až na Štvanici.

„Tento úsek je v kritickém stavu v důsledku letních veder a kvůli zvýšenému provozu při podobné akci v Revoluční ulici. Částečná oprava této trati naposledy proběhla už v roce 2009,“ vysvětluje technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Stavební práce by ale automobilovou dopravu na mostě měly zkomplikovat jen minimálně.

Nutná rekonstrukce proběhne i přesto, že Technická správa komunikací už několik let plánuje generální opravu celého mostu, který řidičům spěchajícím po magistrále ze všeho nejvíc připomíná tankodrom. „Plná rekonstrukce mostu jistě několik let ještě neproběhne a touto akcí jej do té doby udržíme v provozu,“ dodal Šurovský.

Oprava mostu může začít až poté, co se opraví sousední Libeňský most. Tam by práce mohly začít už příští rok. „Na rekonstrukci Libeňského mostu probíhá výběrového řízení na zhotovitele. Jsme před výzvou k podání nabídek ve druhém kole,“ vypočítává mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Hlávkův most si tak počká ještě zhruba tři až pět let.

Oprava mostu přes Štvanici nebude dopravu jen komplikovat, ale přinese obyvatelům jedno citelné vylepšení dopravní situace – na mostě vznikne nová tramvajová zastávka na úrovni Štvanice a ­ u­ní i přechod a semafor. „Slibujeme si od toho větší bezpečí pro chodce. Bude to jediná šance, jak přejít na Štvanici,“ vysvětluje radní pro dopravu Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Tramvajová zastávka má také usnadnit cestování na Štvanici, protože na konci měsíce přestane z klimatických důvodů jezdit přívoz HolKa, který letos spojil přes Štvanici Prahu 7 a 8.

Komentáře

zpět na článek