metro.cz
Tramvajová trať na Petřiny se začíná rýsovat, ale při posunutí přechodu u autobusové zastávky Větrník se zapomněl přesunout i nájezd z chodníku. Přitom se vozovka rozkopávala, aby se mohla posunout dlažba autobusového stání. | foto: Luděk VidímMetro.cz

Nedokončená zebra na Větrníku. Přechod přesunuli, na nájezd si ale počkáte

  14:35
„Přechod pro chodce posunuli, ale na nájezd pro kočárky zapomněli?“ ptají se maminky v šesté městské části. Zde se v rámci kompletní rekonstrukce tramvajové trati v ulici Na Petřinách ocitnul frekventovaný přechod o několik metrů dál. Nájezd k chodníku se však stále nachází na původním místě, a mate tak každého, kdo se ho rozhodne použít.

„Tramvajová trať se začíná rýsovat, ale nájezd nějak zapomněli přesunout. Přitom se vozovka rozkopávala kvůli posunu dlažby autobusového stání,“ diví se čtenář Luděk Vidím.

Podle Jiřího Štábla, mluvčího dopravního podniku, který má celou rekonstrukci na starosti, se na nájezd nezapomnělo ani v projektové dokumentaci, ani při realizaci jako takové. „V současné době se na stavbě stále pracuje,“ hájí nebezpečný přechod Štábl.

„Přesun snížené obruby a ochranných prvků pro slabozraké je naplánovaný do konce příštího týdne,“ dodává Štábl. Nájezd by tak měl být dokončen nejpozději do konce října. Na toto datum je totiž podle Štábla plánován konec rekonstrukce tramvajové trati Střešovická – Na Petřinách. Poté dohled nad jeho bezpečností převezme Technická správa komunikací.

Komentáře

zpět na článek