metro.cz

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Flickr.com, Karen StintzMetro.cz

Učitelé budou mít kurz první pomoci formou zážitkové medicíny

  9:58
Stabilizační poloha či dýchání z úst do úst, a mnoho dalšího se naučí formou zážitkové medicíny pražští učitelé. Praha nechá všechny učitele proškolit v první pomoci. Za školení pro 1100 pedagogů zaplatí firmě 3,8 milionu korun z evropských dotací. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Zakázku za 3,8 milionu korun získala firma Life Support, podle původních odhadů Praha za školení plánovala zaplatit více než pět milionů korun. Peníze čerpá z Operačního programu Praha a adaptabilita financovaného z Evropského sociálního fondu. Vítězná firma podobných školení v Česku a na Slovensku pořádá asi 200 ročně. Zážitková medicína je způsob výuky zaměřený na nácvik reakcí v reálných situacích, používá se při něm například maskování figurantů s reálně vypadajícími zraněními.

V hlavním městě je podle magistrátních stránek zhruba stovka středních škol, téměř tři stovky základních škol a 262 mateřských škol. Hlavní město zřizuje střední a základní umělecké školy, školky a základní školy spravují jednotlivé městské části.

Komentáře

zpět na článek