metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Dres Dominika Haška s podpisy olympijských šampionů z Nagana. | foto: Millionaire GalleryMetro.cz

V Praze otevírá pobočku galerie, která nabízí sběratelské kousky

  13:55
Galerie, která se zaměřuje na prodej originálních sběratelských děl a kousků ze světa politiky, historie, showbyznysu a zábavy, sportu i vědy, se otevírá v ulici Na Příkopě v Praze. Česká metropole je tak po Miami, Key Westu, Londýně a Dubaji pátou pobočkou na světě a jedinou ve střední a východní Evropě.

Milovníkům umění i vášnivým fanouškům, sběratelům i investorům bude v Millionaire Gallery k dispozici 60 vystavených děl, mezi nimiž je nyní třeba dres fotbalisty Pelého, dres FC Barcelony podepsaný všemi hráči, Napoleonův vojenský dokument, kolekce fotografií s podpisy všech šesti herců, kteří ztvárnili Jamese Bonda, nebo koláž se všemi grandslamovými tituly Tigera Woodse.

„Projekt jsme už představili přátelům a obchodním partnerům. Ještě nemáme otevřeno a několik děl je už zamluvených a k tomu máme i dvě objednávky na výrobu memorabilie na míru. Výroba takových unikátů může trvat měsíce, někdy i rok,“ uvedl před otevřením vlastník pražské pobočky Tomáš Novák.

Ceny levnějších exponátů budou začínat na ceně 55 tisící korun bez daně. Tou nejdražší je prototyp první klávesnice Steva Jobse, jejíž cena se pohybuje kolem milionu korun. „Navíc tu máme jednu specialitu, košili Michaela Jacksona. Ale tu budeme prodávat až za půl roku, a to v dražbě. Vyvolávací cena určitě překročí milion korun,“ uvedl Novák k cenovému rozpětí dostupných děl.

Komentáře

zpět na článek