metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Přednáška na Scholastice. | foto: Archiv Scholastica

Akreditaci získala šestá vyšší odborná škola zaměřená na výtvarné umění

  5:45
Po dvou letech se podařilo získat akreditaci vyšší odborné školy v oblasti výtvarného umění Scholastice, která doposud fungovala jako soukromá škola. V září 2016 otevře první akreditované ročníky oborů grafický design a produktový design. Stane se tak šestou soukromou vyšší odbornou školou v Praze.

Akreditaci získali na šest let. Do prvního ročníku plánují přijmout 25 studentů, kteří absolvují v lednu přijímací řízení. Škola bude sídlit v bývalé budově Elektrických podniků hl. m. Prahy v Bubenské ulici na Praze 7. Ředitelem Scholastiky se stane umělec Evžen Šimera. „Do tří let chceme být VŠ,“ říkají zakladatelé Evžen Šimera a Ondřej Brody

„Je potřeba, aby školy nabízely výuku odrážející potřeby současnosti, což se často neděje a školy jsou jen zakonzervované nádoby s neměnným programem a pedagogy, kteří reflektují realitu 20 let zastaralou. Scholastika je jiná díky mladému pedagogickému týmu a také specifickému přístupu ke studentovi. Získání akreditace vyšší odborné školy je pro nás úspěch a do tří let bychom se chtěli stát vysokou školou,“ říká Ondřej Brody, umělec a zakladatel Scholastiky. Výuku ve Scholastice povedou například designéři Jan Čapek, Matěj Činčera či Jan Kloss a 12 dalších pedagogů, aktivních současných umělců či designérů.

Škola bude financována z vlastních zdrojů a její roční školné je stanoveno na 38 000 Kč.

Komentáře

zpět na článek