metro.cz

Větší foto
Pamětní deska na Albertově. | foto: Václav JuklMetro.cz

Ochranka nepustila studenty kvůli Zemanově akci k pamětní desce

  14:01
Ochranka odmítla kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta pustit studenty ke studentské pamětní desce na Albertově v Praze. Studenty ochranka nechtěla vpustit zapálit svíčky u desky před 12. hodinou, prezident Miloš Zeman má přitom dorazit až po 14. hodině. Deska upozorňuje právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989, který si dnes Česko připomíná.

„Máme oprávnění nevpouštět lidi na určená místa,“ řekl jeden z členů ochranky. Potom doplnil, že může dát některým možnost vejít, ale ne celé skupince studentů. „Je ostudné, abyste 17. listopadu ukradli prostor, který patří studentům a studentským demonstracím,“ reagoval na to jeden ze studentů. Ochranka již poté odmítla studentům cokoli vysvětlovat.

Za zátarasy přitom už v té době byla řada Zemanových příznivců nebo sympatizantů organizace Blok proti islámu, která svolala akci na podporu názorů prezidenta republiky na imigraci a islám. Zeman dlouhodobě kritizuje všechny muslimy, ale i uprchlíky, kteří utíkají právě před islámskými radikály.

Komentáře

zpět na článek