metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Sídlo magistrátu v Nové radnici na Mariánském náměstí. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Návrh pirátů prošel. V čele výboru pro územní rozvoj města skončil Slezák z ČSSD

  20:46
Pražští zastupitelé dnes odvolali z funkce předsedu zastupitelského výboru pro územní rozvoj Jana Slezáka (ČSSD). Návrh na jeho odvolání předložil opoziční zastupitel Mikuláš Ferjenčík (piráti). Pro Slezákovo odvolání hlasovalo 34 zastupitelů v 65členném sboru. Návrh byl schválen v rámci několikrát přerušovaného říjnového jednání zastupitelstva.

Ferjenčík svůj návrh zdůvodnil tím, že Slezák se v minulosti podílel na řadě problematických změn územního plánu. Konkrétní případy neuvedl. Připomněl navíc Slezákovu policejní minulost a uvedl, že se jako příslušník komunistické policie podílel na potlačování demonstrace v listopadu 1989. Slezák na jeho vystoupení reagoval tím, že se bude bránit v rámci trestního práva.

Jan Slezák (ČSSD).

Slezák byl odvolán hlasy zastupitelů TOP O9, ODS, pirátů, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) a nezávislých. Předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina si poté vyžádal přestávku na poradu klubu ČSSD. „Je to závažná věc, proto prosím kolegy o pochopení,“ řekl.

Zastupitelé hlasovali rovněž o odvolání předsedkyně magistrátního výboru pro kulturu a cestovní ruch Elišky Fuchsové Kaplicky (ANO). Její odvolání žádal bývalý primátor Tomáš Hudeček (bezp.). Důvodem byl návrh na obnovení partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem, kterou jako předsedkyně přednesla na jednání výboru. Partnerství bylo pozastaveno v září loňského roku za Hudečkovy vlády, a to kvůli anexi Krymu. Návrh na odvolání zastupitelé neodhlasovali a Kaplicky zůstala ve funkci.

V rámci dnešního jednání ještě ODS chtěla odvolat primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) kvůli neznalosti jednacího řádu zastupitelstva. Svůj návrh ale nakonec předseda pražské ODS Filip Humplík stáhl.

Komentáře

zpět na článek