metro.cz
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Střílel po řidiče pod vlivem drog, ale zastřelil ženu. Bývalý policista jde po letech k soudu

  14:11
Žalobci poslali k soudu případ policisty, který před více než třemi roky střílel ve Strakonické ulici na ujíždějící auto a ve voze usmrtil pětadvacetiletou ženu. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že za usmrcení z nedbalosti mu hrozí až šest let vězení. Případ bude řešit Obvodní soud pro Prahu 5.

Událost se stala 1. února 2012 ve Strakonické ulici na Zlíchově. Policisté se snažili zastavit ukradené auto, řidič ale začal ujíždět. Nejprve se srazil se služebním vozem, poté se snažil najíždět na policistu. Ten proto několikrát vystřelil ze služební zbraně na spodní část vozidla, řidič ale začal ujíždět Strakonickou ulicí v protisměru. Po několika stovkách metrů z auta vystoupil a utekl. Ve voze zůstala mrtvá žena.

Generální inspekce bezpečnostních sborů v minulosti dvakrát případ odložila s tím, že policista nepochybil. Český rozhlas nedávno upozornil na to, že se smrtí své dcery se nesmířila její matka. Její advokát Jan Salmon se obrátil na Nejvyšší státní zastupitelství poté, co se svými stížnostmi neuspěl u městského a vrchního státního zastupitelství. To pak nechalo případ znovu prověřit a GIBS nakonec bývalého policistu obvinila. Podle rozhlasu se policista hájil tím, že dívku v autě neviděl. Tvrdil, že byla skrčená na sedadle. Vyšetřování ale ukázalo, že mladou ženu vidět mohl.

Tehdy pětadvacetiletého řidiče auta Václava Hlinovského policie dopadla po osmi dnech. Soud mu za řízení pod vlivem drogy uložil podmínku. Mladík byl před tímto trestem celkem dvacetkrát stíhán za majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Komentáře

zpět na článek