metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Třešňovka v Hrdlořezích. | foto: praha.euMetro.cz

Do Vánoc na vrchu Třešňovce v Hrdlořezích vysadí 400 nových stromů

  10:54
V jednom z největších třešňových sadů v metropoli, který se rozkládá v Hrdlořezích, vysadí ještě do Vánoc víc než 400 nových třešní. Martina Buchtíková z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu uvedla, že v plánu je také úklid odpadu. Sad na více než deseti hektarech byl vysázen krátce po druhé světové válce.

„Výřezy náletové vegetace na ploše deseti hektarů a ořez téměř tisíce starých stromů je prakticky hotov. Nyní se zhotovitel díla zaměří na úklid třicet tun odpadu a následně na výsadbu čtyř set nových vysokokmenů třešní. Nejpozději do Vánoc budou tyto práce hotovy,“ uvedla Buchtíková.

Projekt za přibližně čtyři miliony korun je spolufinancován z Operačního programu Praha-Konkurenceschopnost. Město chce kromě obnovy zeleně, včetně výsadby nové, upravit také původní cesty a vybudovat nové cestičky. Nové lavičky přírodního vzhledu vzniknou z pokácených stromů. U hlavních vstupů budou informační panely a v sadu bude vytvořeno několik broukovišť.

Třešňovka byla původně hospodářsky využívána, postupně se o ní přestalo pečovat. Nesekané plochy mezi ovocnými stromy zarostly a neprořezávané třešně se pomalu začaly rozlamovat. Před začátkem revitalizace byla většina sadu obtížně prostupná, zanesená odpadem a zarostlá.

Komentáře

zpět na článek