metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Marihuana, kterou policisté zadrželi, má hodnotu přibližně 1,5 milionu korun. | foto: Policie ČRMetro.cz

Z auta se linul typický odér. Muž převážel 42 kilogramů marihuany v kradeném autě

  15:25
Policisté v pondělí večer chytili muže převážejícího 42 kilogramů marihuany v kradeném autě. Podle kriminalistů by dealeři mohli za takové množství inkasovat 1,5 milionu korun, uvedla to mluvčí policie Iveta Martínková. Muž se snažil tvrdit, že nevěděl, co veze, přestože byl v minulosti vyšetřován právě kvůli výrobě marihuany.

Auta projíždějícího v pondělí večer ulicí K Barrandovu si policejní hlídka všimla právě proto, že bylo nahlášeno jako kradené. Když vůz policisté zastavili, ucítili navíc typický zápach marihuany. „U řidiče provedli orientační zkoušku na přítomnost drog, která byla negativní. Příčinu zápachu ovšem brzy nalezli. Při kontrole kradeného vozidla totiž našli celkem tři velké igelitové pytle, které byly doslova napěchované marihuanou,“ sdělila Martínková.

Kriminalisté později potvrdili, že v pytlích byla částečně usušená marihuana dohromady o váze 42 kilogramů. Zadrženého sedmadvacetiletého Asijce pak detektivové s pomocí tlumočníka vyslechli a obvinili z výroby drog, za což mu hrozí až deset let vězení. „Obviněný tvrdil, že vůbec nevěděl, co ve vozidle převáží, respektive vůbec prý netuší, jak taková marihuana vypadá a jak je cítit. V roce 2012 byl přitom v souvislosti s pěstováním marihuany již prošetřován,“ doplnila policejní mluvčí.

Kromě marihuany našli policisté v autě také čtyři mačety, sekáček a tři maskovací kukly. Obviněný muž skončil ve vazbě.

Komentáře

zpět na článek