metro.cz

Větší foto
Novoroční ohňostroj | foto: Milan Langmaier

Bujaré oslavy na silvestra. V centru raději neparkujte

  7:13
Konec roku bývá tradičně spojen nejen s bujarými oslavami, ale také s množstvím odpadků, kterých se na přelomu roku nahromadí v ulicích ohromné množství. V Praze 1 tento problém vyřešili po svém.

Na silvestra parkujte doma

Oslavy se v centru tradičně nejvíce dotknou Václavského a Staroměstského náměstí či Královské cesty.

● 31. prosince neparkujte na Václavském náměstí od 12 hodin. Auto sem můžete vrátit až na Nový rok v 10 hodin. Zákaz se týká i modrých a oranžových zón včetně vyhrazených parkovišť.

● Kromě zákazu parkování bude zároveň na silvestra od 16 hodin do 8 hodin na Nový rok zakázán vjezd všech aut mimo vozidel záchranářů, hasičů a policie. Dále 1. 1. 2016 od 8 hodin do 10 hodin bude zakázán vjezd všech vozidel mimo sanitek, hasičů, policie a zásobování.

Na Václavské náměstí vás na silvestra ani v dopoledních hodinách Nového roku nepustí s autem. Auta by totiž překážela úklidu. „Každoročně zbudou na ulicích obaly od pochutin, petardy, použité kelímky či lahve od alkoholu,“ řekla deníku Metro Markéta Krausová z tiskového odboru Prahy 1. Pokud na silvestra nevyparkujete své auto do dvanácti hodin, dočkáte se jeho odtahu.

„Čištění proběhne podobně jako při klasickém čištění ulic,“ vysvětluje Krausová. „Chceme, aby si Pražané užili novoroční procházku po čistých ulicích. Ne mezi odpadky,“ dodává. Na úpravy dopravního režimu budou upozorňovat dopravní značky umístěné na příjezdových ulicích.

Auta se na náměstí opět vrátí první den nového roku. Uklízet se bude ve velkém. „Během novoročního úklidu bude uklizena celková plocha 173

674 metrů čtverečních,“ říká místostarosta jedničky Richard Bureš.

Novoroční úklid bude probíhat v první den roku od tří do deseti hodin na místech, kterých se silvestrovské oslavy dotknou nejvíce, jako jsou Václavské a Staroměstské náměstí či Královská cesta. Zaparkovat tak nebude možné v modré ani oranžové zóně včetně vyhrazených parkovišť.

Omezené parkování slibuje bohatě nahradit městská hromadná doprava. „Provoz metra bude prodloužen,“ ujišťuje mluvčí Ropidu Filip

Drápal. Poslední soupravy se vydají na koleje zhruba v jednu hodinu v noci. Noční autobusové linky budou navíc nasazeny s předstihem.

Komentáře

zpět na článek