metro.cz
Násilnický Picasso počmáral autobus. Následně dal fotografovi několik ran pěstí. | foto: Policie ČRMetro.cz

Policie pátrá po Picassovi s fixem. V autobuse napadl svědka

  16:33
Policie pátrá po mladém muži, který poškodil černým fixem plexisklo uvnitř autobusu číslo 509. Stalo se tak kolem 5 hodiny 12. prosince. Zároveň několika ranami pěstí do obličeje napadl spolucestujícího, který jeho počínání natáčel na mobilní telefon. Po této potyčce skončil svědek s roztrženým obočím a ulomeným zubem, informoval dnes mluvčí pražské policie Tomáš Hulan na policejním webu.

Policistům se zatím nepodařilo zjistit totožnost podezřelého, prosí proto veřejnost o pomoc. Na lince 158 přivítá informace o tom, kde se mladík momentálně zdržuje či pohybuje.

Do ranního autobusu podle policie nastoupila asi šestičlenná skupina mladých lidí. Jeden z nich se od skupinky oddělil a posadil se sám do zadní části autobusu. „Tam posléze vyndal černou fixu, se kterou začal kreslit na plexisklo,“ uvedl Hulan. Jeho chování lze podle něj vnímat jako trestný čin sprejerství. Když hledaný muž uviděl, že jeden ze spolucestujících ho při tomto chování natáčí, napadl ho a poté z autobusu utekl.

Trestnost sprejerství zavedl zákon, který začal platit v polovině roku 2001. Za poškozování cizí věci hrozí pachatelům pokuta nebo vězení, v některých případech i osm let. Záleží na výši způsobené škody nebo na tom, zda sprejer páchá činnost opakovaně nebo v organizované skupině. Za graffiti se vedle obrazců nastříkaných spreji považují také zkratky psané na fasády či jiná veřejná místa fixem nebo vyrývané do skla.

Komentáře

zpět na článek