metro.cz
Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici. | foto: Pražské matkyMetro.cz

Pražské matky opravily nebezpečnou křižovatku

  14:29
Příliš úzké chodníky, špatně osvětlené přechody u škol, chybná signalizace na křižovatkách. To se rozhodla změnit organizace Pražské matky, která již deset let bojuje ve spolupráci s pražským magistrátem za větší bezpečnost v okolí škol. Nyní se jim po sedmi letech snažení podařilo zrekonstruovat křižovatky ulic Prokopova a Rokycanova v Praze 3.

Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici.

„Na základě dlouholetých zkušeností nejen s touto kauzou, ale i s mnoha dalšími projekty v oblasti dopravy i projektováním pěších cest jsme přesvědčeny, že k této ani k jiným fatálním nehodám s chodci dojít nemuselo a že je jim možné předcházet mimo jiné vhodnými úpravami dopravního prostoru,“ říká Jarmila Johnová, předsedkyně neziskové organizace Pražské matky.

Za uplynulých sedm let byla zabezpečena nejen samotná křižovatka, ale i další místa v okolí Anežčiny školy. „Děti je označily za problematická v průběhu projektu Bezpečné cesty do školy v roce 2010. Proměnu Pražské matky léta prosazovaly a spolu s místními z Prahy 3 ji dotáhli do zdárného konce,“ dodává Johnová.

Za deset let působení organizace se podařilo s jejich pomocí zrealizovat více než třicítku školních projektů. Provedena byla více než padesátka různých oprav.

Komentáře

zpět na článek