metro.cz
Pozor! Klouže to! | foto:  Filip ChudobaMetro.cz

Metropole se proměnila v obrovské kluziště

  7:15
Během tří hodin se na ledovce zranilo 45 lidí.

Drobný déšť padající dopoledne na promrzlou pražskou dlažbu způsobil v ulicích pohromu. „Evidujeme největší počet úrazů od počátku roku,“ řekl mluvčí záchranky Dominik Horn.

„Během tří hodin se při pádu na ledu zranilo 45 lidí. Průměrný věk upadnuvších je 60 let, jsou zraněni na končetinách a hlavě,“ dodal Hornvce zranilo 45 lidí.

Autobus nevyjel na Zelený pruh

Problémy měly i některé linky MHD. Například autobusová linka 124 se nedokázala vyšplhat z Podolí na Zelený pruh. Kovriginova a Gončarenkova ulice patří k místům, se kterými mají autobusy často problém. „Autobusová doprava se po desáté hodině zastavila především na okrajích Prahy zhruba na třicet minut,“ popisuje mluvčí DPP Aneta Řehková.

MHD podle ní ale fungovala bez větších problémů, k mírnému zpožďování docházelo jen kvůli opatrnější jízdě řidičů. Problémy měly i některé tramvaje, těm překážela auta havarovaná na kolejích.

Na ledovku sypou sůl

Napilno měla také Technická správa komunikací (TSK). „Veškerá technika byla v terénu,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. V provozu bylo všech 70 sypačů, které od rána čistily silnice. V provozu bylo podle Liškové i 51 strojů na uklízení ulic a stovky pracovníků, kteří uklízejí chodníky jak ručně, tak za pomoci strojů.

V případě ledovky má TSK povoleno sypat na komunikace kromě štěrku i sůl.

Komentáře

zpět na článek