metro.cz

Dalších 9 fotografií v galerii
Hrabánková ve své retro pekárně | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Utěrka kuchaře Kuřátka zdobí výlohu. Fór baví zákazníky

  5:54
Pražské Dejvice mají skvost. Retro pekárna baví celou ulici.

„Touto utěrkou utíral nádobí Svatopluk Kuřátko – Josef Dvořák, a to ve svém prvním seriálovém zaměstnání na horské chatě Slovan. Zapůjčeno sběratelem ze soukromé sbírky, nepráno. Pravost ověřena testem DNA.“ Nápis přišpendlený na barevné utěrce ve výloze Pekařství U Hrabánků v Dejvicích baví zákazníky i kolemjdoucí. Majitelé se rozhodli, že svůj obchůdek trochu vylepší, a stylizovali ho do retra.

Ještě před měsícem ve výloze visel pro změnu plášť s nápisem, že je to rekvizita z filmu Žena za pultem a že ho Jiřina Švorcová oblékala v dílech tři až šest. Dejvická pekárna prostě patří manželskému páru Hrabánkových se smyslem pro humor. „Já tu prodávám, ale výlohu vždy tvoří manžel. Jak to tak vypadá, tak ze zdobení výlohy se stane tradice,“ říká Kateřina Hrabánková a ukazuje nám poklady z vitríny. Původní obaly žvýkaček Pedro, Vitacitu nebo Granka. Manželé je sehnali v supermarketech během takzvaných retro týdnů.

Fotogalerie

„Hodně lidí se ptá, zda jsou věci z výlohy na prodej, ale bohužel je vždy zklameme. My jsme prostě pekárna,“ krčí rameny Hrabánková. Ačkoliv nabídka krámku je přece jen trochu ozvláštněna, Hrabánek pro tento měsíc výlohu stylizoval do stylu likérky a trošku ostřejší pití můžete také v pekárně nakoupit. Pili jste někdy například bylinný likér Vichr z hor?

Retro je i výzdoba uvnitř krámu. Na stěně visí černobílé fotografie Karla Gotta zamlada či Jiřiny Švorcové. „Černobílý byl i prezident Husák, ale ten některé zákazníky pobuřoval, tak jsme ho upravili,“ říká majitelka obchodu a ukazuje na komunistického politika, který má obarvené vlasy nažluto a růžové brýle.

Že retro styl nějak ovlivnil počet zákazníků, si nemyslí, ale tematický styl obchodu přece jen efekt na návštěvníky obchodu má. „Hodně lidí se naší výlohou baví a další lidi jímá nostalgie,“ usmívá se Hrabánková, která má v těchto dnech o zábavu postaráno. „Zrovna zapojujeme elektronickou evidenci tržeb,“ vysvětluje. Ve výloze mají sice dětské počítadlo s korálky a nápisem „Na EET jsme připraveni“, ale přece jen ještě jednu elektronickou pokladnu pro všechny případy pořídili.

Komentáře

zpět na článek