metro.cz
Historické kostýmy si budou moci obléct i návštěvníci. | foto: MAFRA

Hrad zahajuje sezonu slavnostním průvodem s Marií Terezií

  10:31
Slavnostní příjezd průvodu královny Marie Terezie zahájí v sobotu na Pražském hradě letní turistickou sezonu. V rámci zahájení budou také zdarma otevřeny všechny hlavní návštěvnické objekty – Starý královský palác, Příběh Pražského hradu, katedrála sv. Víta, bazilika sv. Jiří a Zlatá ulička.

Letošní sezona i její zahájení jsou věnovány jediné naší panující královně Marii Terezii. „Třísté výročí jejího narození si připomínáme také proto, že za její vlády získal Hrad svou dnešní stavební podobu,“ vysvětluje mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Pro návštěvníky se také poprvé otevře pikniková louka v Jelením příkopu.

Historické kostýmy si budou moci obléct i návštěvníci. Jako již tradičně bude ve spolupráci se Studiem Barrandov otevřena fotokostymérna.

Správa Hradu upozorňuje návštěvníky, že na všech vstupech do areálu probíhají bezpečnostní kontroly. Návštěvníkům proto doporučuje, aby při plánování návštěvy počítali s časovou rezervou.

Program akce

- Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě.

- Akce se koná na Hradě od 10 do 17 hodin.

- Slavnostní průvod více než sedmdesáti kostýmovaných postav s Marií Terezií v kočáře taženém koňmi projde Hradem v 10 a ve 14.30.

- Divadelní vystoupení k Marii Terezii se koná na III. nádvoří v 10.15, 12.30 a 14.45.

Komentáře

zpět na článek