metro.cz
Španělský sál Pražského Hradu. | foto: Správa pražského hradu

Hrad nabídne něco navíc. Výstavu Plečnikova nábytku

  8:12
Tradiční den otevřených dveří reprezentačních prostor Pražského hradu tentokráte nabídne návštěvníkům něco navíc. V západním křídle Nového paláce návštěvníci uvidí malou expozici, která představí průřez dílem světoznámého architekta Josipa Plečnika na Hradě. Nebude chybět ani originální mobiliář, který slovinský architekt navrhl pro T. G. Masaryka.

V sobotu budou v době od 9 do 17 hodin otevřeny i reprezentační prostory Pražského hradu. „Lidé tak budou moci zdarma navštívit běžně nepřístupné sály, salony a místnosti v západním, středním a jižním křídle Nového paláce, kde obvykle pracuje prezident republiky a kde se odehrávají nejvýznamnější protokolární a společenské události,“ popisuje mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Navštívit bude možné například Španělský sál, Rudolfovu galerii, Trůnní sál nebo Habsburský salon, známý výzdobou s portréty rodiny Marie Terezie.

V jednotlivých salonech budou umístěny fotografie z protokolárních akcí prezidenta republiky, aby si návštěvníci mohli představit, k čemu místnosti slouží.

Vstup bude z Hradčanského náměstí Matyášovou branou. Hrad upozorňuje návštěvníky na možné zdržení. Na všech vstupech do areálu probíhají bezpečnostní kontroly.

Hrad vystaví i bustu Libuše od Plečnikova žáka Pešana. SPH

Komentáře

zpět na článek