metro.cz
Stanice metra na Andělu se na uzavření eskalátorů připravovala už v pátek. (22. září 2017) | foto: Zuzana Fojčíková, iDNES.cz

Anděl sežere víc času. Z metra vystoupíte jen na jedné straně

  5:32
U vstupu do stanice metra opraví eskalátory a zastaví průsaky vody.

Od dnešního rána se na zhruba devět měsíců uzavírá vestibul metra na Andělu. Cestující se do tunelu dostanou jen přes vstup u obratiště autobusů Na Knížecí. Změní se i trasa tramvají. Cestujícím budou v prvních dnech pomáhat také informátoři.

„Uzavření vestibulu samozřejmě není pro cestující příjemné, nicméně životnost technologií není logicky nekonečná a výměna je nezbytná,“ řekl Petr Dolínek, náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

Vstup na Andělu bude uzavřen kvůli výměně starých ruských eskalátorů za nové. Dopravní podnik slibuje také odstranit průsaky vody, která cestujícím na nástupišti kapala doslova na hlavu. Po dobu výluky budou u uzavřeného vstupu do metra informační tabule s nákresem okolí a základními informacemi v českém a anglickém jazyce. K dispozici budou také informační letáčky , na uzavření vstupu bude cestující upozorňovat rozhlas ve všech stanicích metra i ve vozech dotčených tramvajových linek.

Velkou radost z uzavření stanice nemají jen cestující, ale také trhovci, kteří prodávají své zboží přímo u východu z metra. Ti viní dopravce, stejně jako květinář Pepa, zejména za to, že termín uzavření několikrát měnil. „Nejdříve jsme nic nevěděli, pak se měl uzavřít osmnáctého, pak to posunuli na tohle pondělí. Jako květinář musím plánovat dopředu. Naštěstí mám s kolegy tu výhodu, že mám tuhle v pasáži svůj kamenný obchod. Jiní trhovci budou muset přesídlit jinam,“ řekl deníku Metro květinář.

Změny kvůli rekonstrukci

  • Kvůli sjednocení nástupu linek, které na Anděl jezdí, se mění trasy tramvají. Tramvajová linka číslo 7 je odkloněna ze zastávky Zborovská a pojede dál po Plzeňské ulici až na Kotlářku, kde jízdu skončí. Tramvaj 15 jede z Arbesova náměstí dál po ulici Nádražní na Radlickou. Cestu do metra by si lidé neměli zkracovat ani výtahem, který má sloužit hlavně kočárkům a invalidům.
  • V oblasti Anděla pomohou cestujícím pravidelné tramvajové a autobusové linky. Pro přestup na tramvaje lze využít okolní stanice metra Smíchovské nádraží a Karlovo náměstí (vestibul Palackého náměstí).
  • Případně lze z vestibulu Na Knížecí (stanice metra Anděl) dojít pěšky na křižovatku Nádražní x Plzeňská, či použít autobusové linky číslo 123, 167 a 191 ze zastávky Na Knížecí do zastávky Anděl ve Stroupežnického ulici, nebo i tramvajové linky číslo 7, 21 z ulice Za Ženskými domovy a číslo 5, 12, 20 z Nádražní ulice.
  • Omezení se dotkne i Infocentra dopravního podniku Anděl, které nebude po dobu uzavření vstupu do stanice metra v provozu.
  • U vybraných Infocenter bude prodloužena provozní doba a cestující mohou také využít služeb prodejního místa jízdenek Anděl (Na Knížecí).

Komentáře

zpět na článek