metro.cz

Větší foto
Validátor | foto: MAFRA

Výzva. Jak u vás vypadá validátor? Pošlete fotku

  8:49
Vysloužilé sloupky čekají na oživení. Zatím je krášlí personál stanic metra.

Již pět měsíců stojí u vchodů do stanic metra vypnuté a bez užitku. I po tak dlouhé době se však najdou cestující, kteří k nim s důvěrou přistupují a neúspěšně se v nich pokoušejí zkontrolovat platnost svých Lítaček.

Validátory, chytré červeno-stříbrné sloupky opatřené displejem, které dříve sloužily pro snadné nabíjení či kontrolu elektronického jízdného na čipových kartách, nyní čekají na své další použití. V této mezifázi, která se proti původním předpokladům dopravce protáhla, je však personál jednotlivých stanic metra začal zdobit nejčastěji různými vzkazy určenými cestujícím. „Provoz validátorů byl ukončen 17. 9.,“ napsal personál stanice Můstek na validátor u vchodu směrem od Jungmannova náměstí.

Podobného vylepšení se od personálu stanice dočkal také validátor ve stanici metra A Flora, kde přes něj pracovníci přehodili černý pytel a na něj poté přišpendlili seznam prodejních míst cestovních kuponů i podrobné povídání o tom, proč musely validátory ukončit svou činnost.

Kdy validátory z metra definitivně zmizí a co s nimi bude, není zatím jasné. Mluvčí organizátora dopravy Ropid Filip Drápal deníku Metro před měsícem nastínil, že by je mohly v budoucnu nahradit infostojany, jež by usnadnily cestování. Ani nyní ale není podle Drápala zatím nic rozhodnuto. „Zatím stále nic nového. Rádi bychom je nějak oživili, ale čeká nás ještě řada jednání s Operátorem ICT a dopravním podnikem,“ řekl pro deník Metro Drápal.

Výzva

Podělte se s námi o fotografie neobvykle ozdobených validátorů a získejte finanční odměnu.

  • Nachází se u východu ze stanice metra, kudy denně cestujete, neobvykle ozdobený validátor? Vylepšil ho personál stanice či někdo z cestujících nějakým vzkazem? 
  • Vyfotografujte nám tento úkaz a zašlete nám fotografie na MMS@metro.cz. Nejzajímavější příspěvky budou otištěny v deníku Metro a následně odměněny.

Komentáře

zpět na článek