metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Můstek | foto: Filip Podzimek

Schovávají se pod pytli a krášlí je personál stanic

  10:35
Do deníku Metro dorazily čtenářské fotografie neobvykle ozdobených validátorů.

Dříve sloužily pro snadné nabíjení či kontrolu elektronického jízdného na čipových kartách, teď čekají u vchodů do stanic metra na svůj další osud. Protože se však stále najdou tací, kteří se i po pěti měsících nefungování červeno-stříbrných validátorů pokoušejí v jejich útrobách neúspěšně kontrolovat platnost svých Lítaček či Opencard, personál stanic metra je nejrůznějším způsobem „vylepšuje“.

Podle fotografie ze stanice metra Pankrác, kterou nám zaslal čtenář Martin Stehlík a vysloužil si tak odměnu tři sta korun, zde místní pracovníci pro lepší přehlednost přelepili vypnutý displej sloupku ručně psaným vzkazem. Ten má neznalé cestující donutit přečíst si pokyny, které na něj níže umístil dopravní podnik. Podobný úkaz je podle fotografie čtenáře, který vystupuje pod přezdívkou Petrantony, postupoval personál stanice Florenc. Ten svůj ručně psaný vzkaz, varující před používáním nefunkčního sloupku, umístil nad něj, na zeď.

„Korunu pak vylepšování validátorů nasadili pracovníci u­ výstupu ze stanice metra Můstek směrem k Vodičkově ulici. Hodili přes sloupek pytel a dělají, že tam validátor nikdy nebyl,“ píše s pobavením čtenář deníku Metro Filip Podzimek, který si také za svou fotografii vysloužil finanční odměnu.

Komentáře

zpět na článek