metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Vynášení kýblu na Andělu | foto: Metro.cz

Na Můstku i Andělu teče voda, Muzeum zapáchá

  5:55
Kýbly se v metru musí měnit častěji. Z Náměstí Republiky už zmizely.

Pro některé se při cestování MHD stávají zdrojem pobavení a fotí si je, jiní je považují za ostudu dopravního podniku. Rozmístěné kbelíky v několika stanicích metra už jsou evergreenem.

Na přestupní stanici Můstek se dostanete v jedné části nástupiště k eskalátorům směrem na linku B pouze přes kýbly. Zachycují tu už ne kapající, ale tekoucí vodu v obou směrech na stejném místě. Také ve stanici Anděl se musí kontrolovat kbelíky častěji, i zde voda stéká na nástupiště intenzivně. „To se jim teď stává docela často,“ glosovala včera padající tekutinu na Můstku studentka, která se spolužáky stanicí procházela. Jarní počasí láká do hlavního města také mnoho turistů ze zahraničí.

Právě pro ně se podle čtenářů Metra, které náš deník oslovil na Facebooku, stávají zdrojem údivu. Zatímco na lince A ve stanici Muzeum mohou podle čtenářů návštěvníci z jiných měst obdivovat stále ještě novotou svítící rekonstrukci, ve stejné stanici na céčku se velmi podivují. V posledních dnech se zde totiž line po nástupišti silný zápach.

„Je to stav, kdy dojde k velké změně tlaku v atmosféře a zápach z kanalizace projde, kam nemá. Stejný stav je teď i venku u všech kanálů. Jen to nevnímáte tolik jako v uzavřeném prostoru stanice,“ píše na Facebooku ve skupině Miluju Metro Alexandr Kučera, technologický dispečer Dopravního podniku Praha.

Takřka všudypřítomné kbelíky, které nejčastěji plní podzemní voda, se však podle reakcí čtenářů naučili Pražané brát spíše s humorem. A to i přesto, že si například čtenář Lukáš Tůma či uživatelka Marsí Hájková nedovedou cestu metrem bez nich již vůbec představit. Zatímco Petr Novotný na Facebooku žertuje, že si má alespoň cestou kde umýt hlavu, Kateřině Poncarové zase čas od času kápne nějaká ta kapka do oka. Nejspokojenější jsou však ti cestující, kteří denně od Masarykova nádraží procházejí vstupním vestibulem do metra Náměstí Republiky. Před pár dny tu totiž zakročili dělníci a kbelíky už to voda neplní. „Kýbly nevadí, je to romantika, zvláště kombinace slané vody a elektřiny je prima,“ žertuje náš čtenář Ivo Račič.

Komentáře

zpět na článek