metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Veronika Dolanská s kolegyněmi na lekci | foto: BUNGEEWORKOUT.CZ

Létat, bavit se, posilovat. Zkusili jsme si lekci Bungee Workoutu

  10:59
Přicházíme s kolegou Markem do bílé místnosti, kde od stropu visí na gumách oka, která vypadají jako šibenice. Nejde ale o popraviště a nečeká nás mučení. I když půlhodinový intenzivní trénink je tak náročný, že pak sotva dýcháme a teče z nás pot...

Pořádně do těla nám dává majitelka D&D Fitness Studia a vystudovaná fyzioterapeutka Veronika Dolanská. Po lekci si pamatuji tři její věty. „Největší zranění tady byly puchýře na noze.“ Ano, mám je na obou nohách. „Při skoku je výdech, jinak tě bude bolet hlava.“ Ano, bolí mě ještě asi dvacet minut. Na a do třetice: „Ze začátku jsou popruhy pro každého nepříjemné.“ Ano, hlavně pro kluky.

A co že to vlastně během půlhodiny děláme? Skáčeme, běháme, točíme se a také trochu létáme. To zní jako velká zábava, ale když máte jen intenzivní rychlokurz a neděláte jednotlivé cviky a úkoly správně, je to spíš dřina, soustředěnost a občas také nepříjemný pád. Ale přesto nás toto cvičení baví.

Na začátku jsme natěšení na létání, ale ve skutečnosti si za trochu toho pohybu ve vzduchu musíte pořádně máknout. Nasadíme si neoprénové kalhoty, na ně popruhy přes pas a třísla a jde se na to...

D&D Fitness Studio

Zacvičit si Bungee Workout můžete v Libni v ulici Švábky 2 nedaleko metra Invalidovna.

  • Jedna lekce v kategoriích Bungee Workout, Bungee Fit a Bungee Easy vyjde na 300 korun. V prvním případě jde o 75 minut, u dalších trvá lekce hodinu. Děti mají za 270 korun 60 minut.
  • Při Bungee Workoutu zapojíte všechny svaly těla, a především posílíte svalový korzet (core). Jedná se o spojení kardio tréninku se silovým cvičením.
  • Více na bungeeworkout.cz

Když máme zrychlené základy Bungee Workoutu za sebou, vypráví nám Veronika o tom, jak se k tomuto netradičnímu sportu dostala. „Když jsem dělala fyzioterapii, měla jsem klienta, který mě naštval. Tak jsem o polední pauze jen tak brouzdala po Facebooku a narazila na video s Bungee Workoutem. Našla jsem si kontakt na Thajku, která to vymyslela, a napsala jí, že bych to ráda zkusila i u nás. Ona mi do dvou hodin napsala: Pojeď do Španělska, tam budeme mít trénink instruktorů,“ líčí Veronika.

Po světě je otevřených již asi 50 studií. Nově se v Evropě přidalo Maďarsko a Rumunsko či Rusko. „My jsme školicí středisko pro Evropu, protože já jsem ze všech těch lidí na celém světě jediný fyzioterapeut. Často do toho jdou tanečníci či akrobati. Ale nemají správnou techniku. Začala jsem jim do toho proto trochu kecat,“ směje se Dolanská.

Na lekce chodí také děti, které to berou hlavně jako zábavu. „Jsou zavěšené výš a na měkčích lanech. Ony létají úplně jiným způsobem. Neumějí ještě správně používat svaly a tělo, takže jim dáváme větší pauzy, aby to netáhly celou hodinu zády. Máme pro ně různé hry,“ upřesňuje Veronika a dodává: „Jeden kluk nám po lekci řekl, že to bylo lepší než hraní na počítači. To jsme dost koukali.“

Komentáře

zpět na článek