metro.cz

Působit na Pražany umějí developeři lépe než dříve. Ani tak to někde nestačí

  8:08
Radnice i většina místních z osmé městské části nesouhlasí s výstavbou ani navýšením počtu pater domů na sídlišti Ďáblice. Stavbu výškových budov se stovkami bytů tu nechtějí přesto, že zde i podle kritiků atraktivně prezentují své studie zástupci Institutu plánování a rozvoje.
Zelený Kamýk nemá zelenou. V Praze 12 ho nechtějí. | foto: Praha 12

Podobný osud potkal také třináctipatrový bytový dům v Smotlachově ulici ve dvanácté městské části. To, že projekt s názvem Zelený Kamýk nedostal zelenou, glosovala pro deník Metro i místostarostka dvanáctky Eva Tylová. 

„Rada městské části schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí. Nahradit stávající dvoupodlažní objekt třináctipatrovým bytovým domem nelze považovat za pouhé dotváření, jedná se o rozsáhlou stavební činnost, která sem nepatří,“ říká místostarostka Tylová. 

Komunikovat s Pražany však umějí developeři mnohem lépe než dříve. Většinové oblibě místních se těší například projekt nové bytové čtvrti, jež má vyrůst na místě bývalého modřanského cukrovaru, nebo Nová Invalidovna Davida Černého. Zde se má přitom nacházet 144 bytů. Podle odborníků mají totiž tyto projekty skvěle utvořenou reklamní kampaň. Své o tom ví také investiční skupina Penta, které se z větší částí veřejnosti nenáviděného projektu administrativní čtvrti a přeměny Masarykova nádraží podařilo udělat turistickou atrakci.

„Máme zde také rozhlednu, odkud lze sledovat průběh stavby. Jde o úžasné streetartové monstrum. Dílko vzniklo na základě spolupráce Penty s ČVUT, a tedy i soutěže mezi mladými architekty,“ říká pro Metro mluvčí Penty Ivo Mravinac.

Oblíbeným propagačním nástrojem developerů bývají také diskuse s občany. Ty Penta povýšila na novou úroveň také tím, že si dávala podněty občanů hromadně zasílat. Podle webu masaryckaspojuje.cz, který developer k propagaci používá, se podněty zpracovávají. Přitom je bylo možné zasílat jen do konce minulého roku. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz
zpět na článek