metro.cz
Primátorky | foto: MAFRA

Primátorky, maraton i softball. Jaro je bohaté na vrcholové sportovní akce

  13:23
Sluníčko láká ven. A to nejen k posezení u piva či malinovky, ale i za sportem. Kromě toho, že ho mnozí rekreačně provozují, nebude v nejbližších týdnech nouze ani o nevšední sportovní zážitky profesionálů. Deník Metro vybral pět sportovních vrcholů jara konaných v metropoli.

FOTBAL
Nejvyšší domácí soutěž má letos novinku v podobě nadstavby. Tuto sobotu se hraje závěrečné 30. kolo základní části a od začátku května už se bude hrát o konečné umístění ve třech skupinách. V bitvě o titul je průběžně první Slavia a třetí Sparta. Slavná pražská „S“ se utkají v Edenu až úplně na závěr nadstavby 26. května a možná, že se bude rozhodovat o titulu až tam. Oba celky se střetnou na stejném místě už dnes od 19.30 v semifinále domácího poháru. Je ovšem jisté, že v každém kole bude hrát minimálně jeden z této dvojice doma. O víkendu 11. a 12. května dokonce oba.

Naopak ve skupině o záchranu bude bojovat zatím poslední Dukla a možná i aktuálně dvanáctí Bohemians 1905. I když ti ještě mají šanci probojovat se do prostřední skupiny o Evropu.

TENIS
Na kurtech Sparty se už tradičně bude hrát ženský turnaj J&T Banka Prague Open, a to od 29. dubna do 4. května. Letos bude akce vyšperkována rozlučkou Lucie Šafářové s českým publikem. Úspěšná tenistka, která hrála v neděli naposledy v českých barvách ve Fed Cupu, nastoupí v pavouku dvouhry i čtyřhry. „Spoléhám na falešnou formu. Po Praze zvažuju ještě Paříž, to by mohla být rozlučka se světovými kurty,“ řekla dříve Šafářová. Kromě ní se v Praze představí také Karolína Plíšková, Barbora Strýcová či čerstvá úspěšná fedcupová reprezentantka Markéta Vondroušová. Ze světových hráček dorazí Švýcarka Belinda Benčičová či Ruska Světlana Kuzněcovová. Program začne denně od 11.00. Kromě finálového dne je vstup zdarma.

Další sportovní akce v Praze

Za zmínku stojí také další akce z menších sportů.

  • V areálu PVA Expo Praha v Letňanech se bude od 28. do 30. června konat akce Czech Darts Open, což je mistrovství Evropy hráčů šipek.
  • Na plochodrážním stadionu Markéta se můžete 15. června těšit na prestižní akci Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Chybět by neměl ani Greg Hancock.
  • Fanoušci lakrosu si přijdou už ode dneška do soboty v Radotíně na své v rámci 26. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského. Prestižní mezinárodní turnaj v boxlakrosu má letos 24 účastníků a dorazil také třeba tým z Hong Kongu.

VESLOVÁNÍ
Legendární veslařský souboj na Vltavě se bude konat pochopitelně i letos. AXA Primátorky s novým titulárním partnerem se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. června. V první uvedený den se pojede závod Unverzitních osem, o víkendu pak už různé věkové kategorie mezi muži i ženami. Hlavní závod, tedy již 106. Primátorky, budou na programu 9. června v pravé poledne. Závod známý netradiční zatáčkou pod Vyšehradem bude nejlépe sledovat z Rašínova nábřeží, Veslařského ostrova, Císařské louky nebo Palackého mostu, kde je dobrý výhled na cíl. Na náplavce bude řada doprovodných akcí. Prvenství obhajuje posádky pražské Dukly, která vyhrála už 39krát v řadě.

BĚH
První květnový víkend bude v metropoli patřit běžcům. Kromě těch profesionálních se na trať Volkswagen Maratonu Praha vydá v neděli 5. května od 9 hodin ze Staroměstského náměstí také tisíce amatérských. A stále je možné se na jubilejní 25. ročník pražského maratonu registrovat. Další masa nadšenců se hlásí na běhy po celý víkend. Sportovní veletrh Marathon Expo bude na výstavišti v Holešovicích už od čtvrtka 2. května. V rámci doprovodné akce Marathon Music Festival vystoupí na dvě desítky interpretů. Více informací najdete na www.runczech.com.

SOFTBAL
Poprvé v historii se bude konat mistrovství světa softbalistů v Česku. Hrát se bude od 13. do 23. června v Praze a Havlíčkově Brodě. V hlavním městě v areálu Svoboda Park v Bohnicích. Čeští reprezentanti mají ve skupině A Nový Zéland, Japonsko, Argentinu, Mexiko, Botswanu, Filipíny a Kubu. Na úvod čekají domácí tým mistři světa z Nového Zélandu. „Co víc si přát, bude tam haka, snad to bude hezký zápas,“ řekl reprezentant Michal Kolůch. Čtyři duely ve skupině odehrají Češi v Praze, tři v Havlíčkově Brodě. Vstupenky jsou k mání na Goout.net. 

Komentáře

zpět na článek