metro.cz

Větší foto
Plošinu využívali nejen vozíčkáři. | foto: Metro.cz

Vedení nákupního centra má problém s bezbariérovostí. Viní návštěvníky

  9:53
Do redakce nám čas od času dorazí naštvaný čtenářský příspěvek. Hned několik z nich se v posledních týdnech týkalo pohyblivé plošiny v Obchodním centru Nový Smíchov v Praze 5. Ta zde obvykle pomáhá pohybově handicapovaným návštěvníkům, důchodcům s taškami nebo maminkám s kočárky překonat schody u vchodu ze Štefánikovy ulice. Nyní je však již poněkolikáté během krátké doby mimo provoz.

„Provozovatel obchodního centra ignoruje pohybově handicapované návštěvníky i lidi s kočárky, neboť se nestará o pro ně nutné zprovoznění plošiny. Sama jsem se opakovaně telefonicky domáhala nápravy, ovšem marně. Jejich zdůvodnění jsou výsměchem všem, kteří krátká schodiště nemohou bez pomoci zvládnout,“ napsala deníku Metro čtenářka Marta Zelenková, která je v důchodovém věku.

Vedení obchodního centra je podle slov Eriky Reidingerové z jeho ředitelství podobně zoufalé jako jeho pohybově omezenější návštěvníci. Plošina se totiž podle ní opravdu rozbila již poněkolikáté. Když sem ale před několika dny dorazili opraváři, kteří se navíc zpozdili kvůli dodávce náhradních dílů, nedokázali si s problémem poradit. Budou se tedy muset co nevidět vrátit, plošinu demontovat a odvézt si ji na opravu do dílny mimo centrum. „V době nutné pro opravu lze využít hlavní vstup z Plzeňské i vedlejší z Kartouzské ulice. Ty jsou plně bezbariérové. Za komplikace se návštěvníkům omlouváme,“ radí Reidingerová.

„Nutno však poznamenat, že tato poškození vznikají nerespektováním zákazů a pravidel pro používání plošiny, která je výhradně určena pro přepravu invalidních vozíků,“ uzavírá Reidingerová.

Ačkoli se má ke vchodu ze Štefánikovy ulice plošina za pár týdnů vrátit, maminky i mnoho handicapovaných si na ni mohou nechat zajít chuť. Dělníci totiž na pokyn ředitelství obchodního centra technickým zásahem zařídí, aby byla pro kočárky i důchodce s taškami nepoužitelná. 

Komentáře

zpět na článek