metro.cz

Bývalé haly ČKD ve Vysočanech jsou dějištěm unikátní hry. Futurento dá zabrat

  5:17
Čtyři kolegové v týmu, tři hodiny času, 96 tisíc plastových míčků v jedné místnosti, trampolíny, záludné šifry, virtuální realita, opičí dráhy či tříapůlmetrový skok do neznáma. To a mnoho dalších lákadel nám přichystali tvůrci Futurenta – atrakce, jež ve více než patnáctce místností kombinují úkoly fyzické, adrenalinové i vědomostní.
U míčků zažijete zábavu. | foto: FUTURENTO

„Náš příběh je prostý. Píše se rok 2088. Venku zuří apokalypsa a vy jste coby přeživší ve výcvikovém zařízení Futurento zkoušeni a testováni,“ vysvětluje nám těsně před vstupem do hry mladík jménem William. Ten nám byl v rozlehlých industriálních prostorách ve velikosti 2000 metrů čtverečních průvodcem.

Ještě před vstupem do hry jsme ale dostali na ruku v pouzdru mobilní telefony s aplikací. „Všechno řídíme počítačově přes námi vymyšlený software, takže víme celou dobu, kde zrovna jste. Technologie funguje na bázi NFC a aplikace vás bude celou hrou provázet. Budete s ní otevírat dveře i sbírat body,“ nastiňuje Jan Daneš, který za celým projektem Futurento stojí.

Vzápětí jsme se pomocí krátkého testu se čtyřmi variantami odpovědí rozdělili podle charakterů do čtyř rolí. Na Přírodního, jenž se stará o zásobu potravin a obnovení přírody, Diplomata, jenž nastoluje nový řád a zákony, Stavitele, který má na starost výstavbu nových měst, a Statečného, který má ve hře chránit ostatní. „Tohle rozdělení si vypůjčili z knižní trilogie Divergence,“ poznamenal k naší skupince Filip.

Pak už jsme se vrhli na samotné plnění úkolů a sbírání bodů. A hned v první místnosti jsme museli spolupracovat jako tým. Někteří tahali za lana, aby se kolegové dostali ve vozíku na správnou úroveň destiček na zdi. Právě k oněm destičkám soutěžící přiloží mobil a zvukové znamení dá najevo, jestli se mu načtou body. Rovnou jsme pochopili, že některé body jsou zase jen pro někoho podle daných barev. „Pro Marka tahej až nakonec na tu horní,“ volá pokyny Pavel od nákresu, pro koho je jaká destička. Hlubší význam rozdělení do frakcí jsme ale za celou hru nepochopili.

Jak se hraje?

  • Zábavní centrum se nachází v ulici Na Harfě ve Vysočanech.
  • Hra trvá až 180 minut. Herní plocha činí 2000 metrů čtverečních.
  • Soutěží vždy čtyřčlenný tým, každý člen má určitou roli a barvu.
  • Minimální věk pro hru je 12 let.
  • Každý člen dostane speciálně upravený telefon, který je šifrován heslem. Tento telefon bude spárován s vaším ID kódem a bude sloužit jako identifikátor po celou dobu výcviku. Bude členům otevírat dveře, ke kterým mají přístup, ale také přičítat body. Celý tým musí splnit nejméně 75 procent pro vytvoření nové kolonie.
  • Na místě najdete bar a šatny, v blízkosti vchodu je možné zaparkovat. Cena na osobu je 890 korun.
  • Futurento se často hraje v rámci firemních akcí, rozluček se svobodou, školních či rodinných výletů. Více informací na www.futurento.cz

Hned vedle jsme si šli zaskákat na trampolínách. Jenže nebyla to jen zábava. Nahoře ve zdech byly symboly a čísla, která dohromady dávala určitý výsledek. Na každou disciplínu máme časový limit, a než jsme na systém přišli, bylo skoro po čase. Tady jsme tedy pohořeli.

Pak už jsme se ale do hry pořádně opřeli. Vyhýbali jsme se laserovým paprskům, lezli po stěnách, ale třeba také luštili morseovku. Náročnou cestu opičí nafukovací drahou zvládl do limitu pětačtyřiceti sekund jen Marek.

Za odměnu jsme si šli „zaplavat“ do kuliček, pod kterými se sice nacházejí destičky s body, ale my spíš relaxovali. Čekalo nás ještě finále. Po více než třímetrovém skoku do molitanů jsme se ocitli v bludišti, kde se sbíraly další body. Žádný wow závěr se sice nekonal, i tak je Futurento fajn odreagování. 

Autoři: Filip Jaroševský, Pavel Urban Metro.cz
zpět na článek