metro.cz
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Řidiči aut zdržují tramvaje na Žižkově. Problém potrvá až do konce května

  11:53
Oprava kanalizace v ulici Jana Želivského v Praze 3 si vybírá svou daň na času cestujících. Ve většině úseku mezi Olšanskou ulicí a U Nákladového nádraží totiž musí motoristé ve směru na jih přejet přes tramvajové koleje přímo do protisměru. Aby se tramvaje s auty nesrazily, je zde dočasně umístěný semafor a zbudovaná dočasná křižovatka. Jak ale tvrdí sami řidiči tramvají, situace nedělá dobrotu.

„V křižovatce s ulicí Želivského a U Nákladového nádraží standardně funguje preference tramvají. Nyní semafor umožňuje alespoň prodlužování volna pro tramvaj, přesto dochází ke zdržení MHD ojediněle přes devadesát sekund. V případě, že odkloněná vozidla jedou ke křižovatce nesprávně po kolejích, může zdržení tramvaje překročit i dvě minuty,“ uvádí facebooková skupina sdružující fanoušky i řidiče MHD Pražské tramvaje.

Podle zjištění deníku Metro na místě opatření v prvních dnech pravidelně stávala hlídka městské policie. Po kolejích se zde již nejezdí tak často jako doposud, a tak tu strážníci podle místních již stávají jen občas. S komplikacemi se mohou potkat tramvaje také na linkách 5 a 15 na Olšanském náměstí. Trochu krkolomné opatření má trvat až do konce května. Podle řidičů byla způsobem, který nezajišťuje dostatečnou plynulost provozu tramvají, v posledních dvou letech řešena také obdobná opatření na Poděbradské, Evropské a Vinohradské. 

Komentáře

zpět na článek