metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Výstup do Václavské ulice | foto: Tadeáš Havlík

Nová chodba pod centrem metropole bude brzy hotová. Cestující se do ní podívají už za pár týdnů

  13:21
Už se to blíží. Stanice metra B Karlovo náměstí bude 46. bezbariérovou stanicí v metropoli. Výtahy vyšly téměř na čtvrt miliardy.

„Od Václavské ulice povede šachta o hloubce téměř čtyřicet metrů. Bude nejhlubší v našem městě. Midibusová linka 148 bude mít novou zastávku Václavská přímo u výtahu. Uliční úroveň bude od nástupišť dělit stometrová přestupní chodba,“ popisuje čtenář Tadeáš Havlík. Za své fotografie z místa získává od redakce odměnu tři sta korun. 

„Na konci května budeme mít hotovo. Přesné datum brzy oznámíme,“ svěřil deníku Metro Daniel Šabík, šéf odboru komunikace dopravního podniku. 

Komplikovaná stavba

  • Dva páry výtahů propojené spojovací chodbou budou vozit cestující z Václavské ulice do stanice metra Karlovo náměstí. 
  • Výtahy měly být hotové už loni. Práce na stavbě nicméně nezpomalila pandemie koronaviru, nýbrž složité podloží v místě náměstí. Hloubení a ražby šachet a přestupní chodby bylo prováděno téměř výlučně strojně, bez možností plného využití trhacích prací odstřelem, jak bylo původně plánováno v projektu. 
  • Nový bezbariérový vstup, jehož zbudování vyšlo na více než 240 milionů korun, bude určen především pro matky s kočárky a invalidy. Nevidomí a slabozrací cestující sem pak budou naváděni akusticky. 

Komentáře

zpět na článek