metro.cz

Větší foto
Kláru Vytiskovou jsme fotili v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v modelech značek Zuzana Kubíčková, Levi’s, Leeda. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Kapely pomůžou lidem z Moravy. V Praze se chystá velká benefice

  15:15
Národ se umí semknout. Covidem drcená kultura podpoří rodiny zasažené tornádem.

„Čtvrteční tragédie, která se stala na jižní Moravě, mě natolik zasáhla, že jsem chtěl obětím tornáda pomoci. Rozhodl jsem se, kromě toho, že jsem poslal pár tisíc korun na sbírku, pro uspořádání velkého benefičního koncertu Společně pro Moravu,“ říká organizátor zítřejšího koncertu Robin Suchánek.

Výtěžek z festivalu, na němž vystoupí české kapely, poputuje na sbírku Nadace Via, která je určena pro oběti tornáda spustila mezi prvními. „Po domluvě s panem ředitelem nadace se budou během koncertu propagovat přímé účty na nadaci. Hlavním a jediným cílem koncertu je vybrat maximální množství financí, které Nadace Via pošle přímo lidem z postižených obcí,“ upřesňuje Suchánek s tím, že svých honorářů se vzdali i pódioví technici nebo zvukaři. 

Pro oběti tornáda

  • Koncert se uskuteční zítra od 20 hodin na pražském Václavském náměstí. Muzikanti vystoupí bez nároku na honorář. Stejně tak se odměny vzdá ve prospěch postižených celý realizační tým. 
  • Vystoupí Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5&Radeček, Poetika, Juraj Hnilica a James Harries, moderovat jej budou Sandra Pogodová a Ondřej Lechnýř.
  • Veškerý výtěžek bude věnován na sbírku Nadace Via (https://www.darujme.cz/projekt/1204937), která svou sbírku pro oběti tornáda spustila mezi prvními. Během koncertu budou zveřejňovány přímé účty na nadaci. Hlavním a jediným cílem koncertu je vybrat maximální množství financí, které Nadace Via pošle přímo lidem z postižených obcí.
  • Koncert bude přenášen i on-line, a to na YouTube pod názvem „Společně pro Moravu – přímý přenos benefičního koncertu.“

Komentáře

zpět na článek