metro.cz

Větší foto
Druhý pruh se na Strakonické uzavře i příští týden. | foto: Metro

Z Prahy na Hradec Králové se po D11 o víkendu nedostanete. Bude se tu bourat most

  5:41
Řidiči, dávejte o víkendu pozor, kudy pojedete. Technická správa komunikací (TSK) totiž zdemoluje most přes dálnici D11, která vede z Prahy do Hradce Králové. „Tato dopravní tepna se uzavře od sobotní sedmnácté hodiny do nedělní deváté hodiny ráno. S přípravnými pracemi souvisejícími s demolicí mostu, který převádí ulici Božanovská přes komunikaci, začala naše organizace již na konci dubna tohoto roku. Tyto práce probíhaly bez dopravního omezení,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková. Kvůli opravám se ucpává také Strakonická ulice na jihu Prahy.

Loňská diagnostika mostního objektu prokázala jeho zhoršující se stav. „Z mimořádné mostní prohlídky vyplynulo, že do konstrukce masivně zatéká mostními závěry a v konstrukci degraduje beton a místy je odhalená betonářská výztuž,“ vysvětluje Lišková s tím, že stavba nového mostu začne během příštího roku a po celou tuto dobu bude ulice Božanovská neprůjezdná.

Během víkendové demolice musí řidiči osobních aut využít objízdnou trasu ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská. Objízdná trasa pro nákladní dopravu bude svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh.

„Autobusová linka 222 zajistí obslužnost Božanovské ulice a bude ukončena na předpolí mostu na parkovišti. V pracovní dny v době dopravní špičky budou upraveny intervaly linky 224 tak, aby společné intervaly linek 222 a 224 činily patnáct minut a občané se bez problémů dopravili na Černý Most. Linka 221 z Klánovic pojede ulicí Ve Žlíbku, po Náchodské a dále na Černý Most,“ doplňuje mluvčí TSK Lišková.

Samostatnou kapitolou se v posledních dnech stala pro řidiče Strakonická ulice, a to konkrétně ve směru do centra. O tom, že se dopravní tepna rozšiřuje od Chuchle po Barrandovský most o jeden jízdní pruh, následkem čehož tu řidiči občas postávají v hustším provozu, deník Metro již dříve informoval. Teď se však kousek od sjezdu na Zbraslav stahuje doprava pouze do jednoho pruhu. „Marně pátrám po příčině tohohle fenoménu. Kdo o opravě neví, a že se moc nedá nikde na internetu dohledat, zbytečně se tu zdrží. Autobusy to tu již vzdaly a v ranní špičce úsek objíždějí přes Zbraslav,“ kroutí hlavou čtenář Petr.

Deník Metro se na místo vypravil a v koloně strávil zhruba pět minut navíc. Dělníci zde podle TSK provádějí pouze drobné opravy vozovky. „Jedná se o opravu mostních závěrů v rámci běžné údržby. Tato část skončí do konce týdne. Druhá část v rychlém pruhu se bude poté dokončovat od 2. do 8. srpna,“ sdělila Metru Lišková.

Pozor si musí motoristé dávat také například na dálnici D8

  • Opravy zde potrvají až do poloviny září. Rekonstrukce se týká pravého i levého pásu dálnice v celé šířce. Dopravní tepna byla již opotřebovaná.
  • Do konce srpna probíhá rekonstrukce křižovatky ulic Michelská a Budějovická. Do konce července je uzavřen sjezd a nájezd z Jižní spojky na ulice Michelská a Vídeňská.
  • Oprava se odehrává také u piazzetty Národního divadla. Ve směru do centra nyní neprojedou auta Národní ulicí.
  • Kope se také v rámci další etapy rekonstrukce Prosecké ulice. Stavební práce by tu měly skončit do 30. listopadu. 

Komentáře

zpět na článek