metro.cz

Větší foto
Loňská diagnostika prokázala zhoršující se stav. Na zrádný kabel se tehdy nepřišlo. | foto: TSK

Odpálený most zlobil D11. Vše komplikoval „dobře utajený“ kabel vysokého napětí

  6:13,  aktualizováno  15:13
Trosky zdemolované stavby silničáři uklidili o den a půl později. Uvnitř to vypadalo jinak než v dokumentaci, kterou měli silničáři k dispozici.

Čokoládová vajíčka s překvapením měl a má rád v dětství snad každý, kdo se narodil po revoluci. Duté vejce, které je hitem dodnes, totiž obsahuje plastovou kapsli, ve které se ukrývá malá figurka či hromádka malých plastových částí, ze kterých si s trochou času a trpělivosti můžete posléze sestavit hračku.

Nejednomu pracovníkovi Technické správy komunikací (TSK) jistě přišla tahle cukrovinka v posledních dnech na mysl. TSK totiž chtěla o víkendu přes noc zdemolovat most přes dálnici D11, která vede z Prahy do Hradce Králové. Když ale dělníci mostní konstrukci podle plánu odpálili, zjistili, že vnitřek vůbec neodpovídá podkladové dokumentaci.

„Bohužel se nám dálnici nepodařilo zprovoznit před pondělní ranní dopravní špičkou. Materiálu u opěr mostu bylo tolik, že se nestihl uklidit. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, také obsahoval velké množství výztuže, která se neshodovala s původní projektovou dokumentací,“ říká mluvčí TSK Barbora Lišková.

Práce podle ní na několik hodin zkomplikoval také kabel vysokého napětí, který dělníci objevili v nosné konstrukci. Ten nejenže rovněž nebyl v dokumentech zanesen, ale byl stále pod proudem. „Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin,“ dodává mluvčí Lišková.

Pruh do Prahy byl pro řidiče otevřen včera odpoledne. Ve směru na Hradec Králové pak ve večerních hodinách. Nezvládnutá akce, která měla být původně dokončena do nedělní deváté hodiny ráno, vyvolala nelibost nejen mezi řidiči. Provoz na objízdných trasách byl hustý již v neděli večer, místy se tvořily kolony, především před velkými křižovatkami nebo kruhovými objezdy. Doprava z dálnice D11 ve směru do Prahy pak byla svedena na 25. kilometru u Sadské, kamiony musí sjíždět ještě dříve, a to na 39. kilometru. „Děkujeme za trpělivost všem řidičům,“ vzkazovali pracovníci TSK motoristům na svém facebookovém profilu.

Zde v průběhu předvčerejška a včerejška umisťovali fotografie z místa a informace, jak zpožděné odklízení sutin pokračuje. „Až bude naší zemi hrozit invaze cizí armády, nebudeme mobilizovat. Nepříteli vyšleme v ústrety TSK Praha... invaze uvízne v kolonách,“ žertuje na Facebooku TSK uživatel Michal Exner. 

Komentáře

zpět na článek