metro.cz

Větší foto
Tenhle Zeppelin NT je největším modelem svého druhu na světě. | foto: Temper Communication

Nad Evropou létá unikátní vzducholoď. Zítra bude nad Vyšehradem

  12:04
Na evropské nebe opět vstoupila poloztužená vzducholoď Zeppelin NT.

Nad starým kontinentem je v těchto dnech vidět vzducholoď. Impozantní dopravní prostředek, poloztužená vzducholoď Zeppelin NT, létá v barvách společnosti Goodyear. Je největším modelem svého druhu na světě. Mimo jiné proletěla nad legendárním závodním okruhem v německém Nürburgringu, kde pro sportovní kanál Eurosport nasnímala letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR). Goodyear stal oficiálním dodavatelem pneumatik pro závody WTCR.

Impozantní vzducholoď navštívila různá evropská města a události kalendáře motoristických závodů. Na vlastní oči ji však bylo možné vidět také během jejích přeletů do tak atraktivních evropských měst jako Londýn, Milán, Le Mans. Nyní z polské Wroclavi míří nad Prahu a také nad Plzeň a Trutnov. Nad pražským Vyšehradem bude kroužit už zítra dopoledne. Během evropské cesty vzducholodi se na vybraných místech podél celé trasy konají oslavy jejího příletu i řada speciálních akcí.

Známá ikonická vzducholoď, kterou lze na obloze spatřit již od 90. let minulého století, nabízí nejen nezapomenutelný a ojedinělý zážitek, ale také zprostředkovává unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů, včetně 24 Hodin Le Mans.

V srpnu se bude pohybovat nad Německem a Francií. Letěla nad závody Britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch. Zajistila tam televizní záběry, díky nimž budou moci fanoušci motoristického sportu pozorovat závody ze zcela nové perspektivy, a nabídne také památeční lety přes britskou metropoli pro veřejnost.

„Objevování nového bylo se značkou Goodyear vždy neodmyslitelně spojeno. Po svém vítaném návratu na evropské nebe v roce 2020 letos vzducholoď Goodyear navštíví více měst a více sportovních událostí a po cestě proletí řadou světově proslulých míst. Při letech v Německu, Francii, Itálii, Spojeném  království, Polsku, Dánsku a Slovinsku tak bude vzducholoď Goodyear v létě dále předávat poselství o odhodlání značky Goodyear jít stále dál,“ řekl Piotr Nagalski, marketingový ředitel Goodyear v Evropě.

Komentáře

zpět na článek