metro.cz

Větší foto
Dílo Superar audiovizuálního studia Onionlab | foto: Signal Festival

Signal startuje. Představí se světoví průkopníci videomappingu

  16:21
Devátý ročník festivalu digitální a kreativní kultury se uskuteční v Praze od zítřka do neděle. Signal Festival se vrací po dvou letech. Návštěvníky čekají nevšední zážitky. Půjde o 21 instalací v ulicích Starého Města, Holešovic a Karlína. Šest karlínských děl si užijí jen návštěvníci s chytrými telefony.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne zítra v 19 hodin na Karlínském náměstí, kde rozsvítí kostel sv. Cyrila a Metoděje videomapping Wind od německého studia Weltraumgrafik.

Organizátoři letošní festival připravovali nečekaně dlouho. Loňský ročník byl totiž zrušen v důsledku vládních nařízení pouhých osm dní před startem. Devátý ročník proto nabízí řadu novinek. Hlavní festivalové téma zní Plan C. Umělci se prostřednictvím instalací a videomappingů zaměřují na ekologii, udržitelný rozvoj a vztah člověka k planetě Zemi. Ohlížejí se také za pandemií, ve které nacházejí příležitosti, jak být lepším člověkem.

Mezi nejvýraznější tuzemská jména patří umělkyně Milena Dopitová, vizuální experimentátor Jiří Černický a designérské duo Vrtiška a Žák.

„Mám obrovskou radost, že jsme zpátky. Připomíná mi to naše začátky, když jsme první rok připravovali hned několik let. Signal Festival 2021 přináší řadu překvapení. Částečně se přesouváme do Holešovic na zcela nové lokace a chystáme skvělou 3D projekci v Průmyslovém paláci, která svou velikostí nemá obdoby. Stejně jako v minulých letech je na většinu našeho programu vstup zdarma,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta. Vstupenky je nutné zakoupit jen na tři instalace z hlavního programu.

Novinkou je zmíněná monumentální 3D projekce od španělského audiovizuálního studia Onionlab, které patří ke světovým průkopníkům v oblasti videomappingu. Dílo Superar promění interiér Průmyslového paláce v nečekaný zážitek. Jedná se vůbec o největší projekci, jakou kdy Signal Festival realizoval.

Karlínskou trasu doprovází virtuální výstava Signal AR. Šestice děl v rozšířené realitě funguje pouze za denního světla. K vidění bude vždy od 8 do 19 hodin. Pro zobrazení instalací v rozšířené realitě je potřeba si stáhnout novou aplikaci Signal Festival. Ta nabídne i kompletní program a informace týkající se bezpečnosti. 

Komentáře

zpět na článek