metro.cz

Větší foto
Argentinská ulice | foto: Wikimedia Commons

Dopravní kolaps? Vytížená ulice Argentinská prochází rekonstrukcí

  3:49
Starosti čekají řidiče, kteří využívají Argentinskou ulici v Praze 7. Právě dnes se sem „nastěhují“ silničáři. V rámci údržby dojde k odfrézování stávajícího povrchu a následné pokládce nových vrstev s hluk snižujícím účinkem. „Je to páteřní komunikace. Omezení zatíží okolní ulice, jako je ulice Jankovcova nebo Dělnická,“ uvedl již dříve pro iDNES.cz odborník na dopravu Zdeněk Lokaj z ČVUT.

První část omezení potrvá do 22. října, kdy bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra a řidiči pojedou pouze jedním. Ve směru z centra budou ulice Argentinská a Za Viaduktem v úseku Kouteckého – Bubenské nábřeží průjezdné dvěma jízdními pruhy. Do pátku 15. října má být vulici Za Viaduktem uzavřen pravý jízdní pruh a auta pojedou po levém jízdním pruhu. Od soboty 16. října do pátku 22. října bude uzavřen levý jízdní pruh a doprava vedena v pravém jízdním pruhu.

Trpělivost řidičů ještě více prověří druhá fáze opravy. Od soboty 23. října do neděle 31. října totiž bude Argentinská z centra i do centra průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.

Třetí fáze opravy začne 1. listopadu. Uzavřena má být polovina jízdního pásu ve směru z centra. Argentinská bude průjezdná ve směru z centra jedním jízdním pruhem a ulice Za Viaduktem jedním jízdním pruhem z centra a druhým do centra.

Výluka tramvají
Situace v Holešovicích se ještě více zkomplikuje od tohoto víkendu. Po Bubenském nábřeží nepojedou tramvaje. „Dožívající trať je nutné zrekonstruovat. Na všech tratích v Praze postupně nahrazujeme staré panely novou technologií. Díky tomu je tramvajový provoz výrazně tišší,“ komentuje opravu Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch, a dodává: „Příští rok nás čeká rekonstrukce navazujících úseků kolem Pražské tržnice.“

Výluka mezi zastávkami Vltavská a Dělnická začne v noci z pátku na sobotu a tramvaje opět začnou jezdit od 6. listopadu. Zavedena bude náhradní autobusová doprava mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami. Jak výluka zasáhne do provozu tramvají, najdete v boxu dole.

Změny tramvajových linek

  • Linky číslo 1 a 25 budou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí. 
  • Linka číslo 6 má být přibližně od 6.15 hodin do 21.30 hodin ve směru z centra  prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská. 
  • Linka číslo 12 bude ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská, odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov. 
  • Linka číslo 14 má být ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská, odkud  bude dále pokračovat jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.
  • Dopravní podnik pro cestu do Holešovic doporučuje  využívat přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Komentáře

zpět na článek