metro.cz

Větší foto
Situace v Modřanech před úpravou a po ní, kdy jsou značky opět vidět. | foto: Martina Čmakalová/TSKMetro.cz

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

  6:55
Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce dorazila pěkná řádka míst, kde se cedule ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů.

Deník Metro se poté obrátil na Technickou správu komunikací (TSK). Ta musela nejprve zjistit, zda má konkrétní místa na starost, či bude nutné problém předat dopravnímu odboru příslušné městské části.

Po týdnu intenzivní práce ze strany jejich pracovníků víme, jak se to s pěti nejdůležitějšími kousky ze čtenářské galerie má (více v boxu). Jednu značku dokonce TSK stihla ořezat hned druhý den po zveřejnění článku.

„Dopravní značení v Hornocholupické ulici je již viditelné. Zajistil ho náš dodavatel 20. října,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Zviditelnit značku v Hornocholupické ulici si přála čtenářka Martina Čmakalová. Ta získala za svou fotografii uveřejněnou u předchozího článku odměnu tři sta korun. Podobným způsobem si může vydělat každý čtenář Metra.

Nejlepší fotky od vás otiskneme a jejich autor získá až 800 korun. Můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu: mms@metro.cz nebo formuláře na metro.cz. Pokud máte dotazy, připomínky a neposíláte nám fotografie, pište zprávy na e-mail: dopisy@metro.cz. Budeme se těšit.

Kdy zase budou vidět?

  • Zarostlé cedule je třeba hlásit. Naši čtenáři nelenili. Deník Metro se zavázal řešit pětici zarostlých značek. Na ořez nyní čekají tři z nich. V Pivcově ulici v Praze 5 stejně jako v Modřanech již postřižiny proběhly.
  • Cedule u výjezdu z ulice Jílovská nyní podle dostupných informací čeká na brzký ořez od pracovníků radnice Prahy 4. Totožná situace je v Práčské ulici, kde se na místo chystají pracovníci radnice Prahy 10. Svízelná situace nastala pouze v případě značky u křižovatky ulic Nad Vinným potokem a Pod Stárkou. Zeleň totiž vyrůstá z pozemku ve vlastnictví soukromníka. Ten má nyní nařízeno, aby zjednal nápravu.

Komentáře

zpět na článek