metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Na točně u nádraží jsou nové nápisy. Podle zjištění deníku Metro pomohly. | foto: Metro.cz

Stačilo trochu bílé barvy a u klánovického nádraží je klidněji

  11:26
Kolem autobusové točny v Klánovicích je v poslední době živo. Asfaltová plocha u přestupu z busu na vlak se tu totiž před pár týdny zmenšila na úkor místa pro autobusy. Bílou čárou vyznačenou plochu k odstavení busů při pauze však zdaleka ne všichni řidiči aut respektovali.

Nyní se zdá, že je situace vyřešena. Organizátor dopravy Ropid, na jehož popud plocha vznikla, totiž dodržel slib, který před časem dal deníku Metro. Na plochu nechal dodatečně namalovat nápis: ODSTAV PID BUS.

„Zástupci místní policie mi čerstvě potvrdili, že se tu podařilo špatné parkování vymýtit. Nápis je zde pár dní a jistě na tom má svůj podíl. Řidiči aut si museli nejspíš na nový režim jen zvyknout,“ říká pro Metro starostka Klánovic Zorka Starčevičová.

Otázka, zda bylo nutné zvolit právě „nešťastný“ dopravní režim, ale zdejší městskou částí i přesto stále rezonuje. Několika kritikům z řad místních obyvatel připadá zvýraznění odstavné plochy nápisem i nadále jako nedostatečné. „K úpravě vodorovného dopravního značení jsme přistoupili proto, aby byl prostor určený pro obracení a odstavení autobusů ještě jasněji zvýrazněn a provoz zbytečně neblokovali řidiči, kteří to nedělají naschvál,“ vysvětluje pro Metro mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Problém s parkováním
Obyvatelé východních městských částí Újezd nad Lesy a Koloděje či obcí Šestajovice, Horoušany nebo Jirny mají léty prověřenou trasu do centra Prahy. Pokud se tam chtějí dopravit, je nejpohodlnější popojet si pár kilometrů autem ke klánovickému nádraží a zadarmo tu zaparkovat. Za několik málo minut jsou totiž vlakem v centru.

Ani ne litr barvy a je po problému.

„Aut u nádraží parkuje víc než dost. To, že se situace zlepšila, reflektuji i proto, že se mi lidé již v tomto směru v podstatě neozývají. Pokud tedy nepočítám paní, která mi nedávno napsala, abych za ni zaplatila pokutu, co u nádraží dostala. Prý jsem si totiž plochu pro busy s Ropidem vymyslela,“ krčí rameny starostka Klánovic. Stávající neutěšenou situaci kolem množství parkujících aut u nádraží chce radnice řešit vytvořením zón placeného stání. Ty už jsou schválené, nicméně konkrétní termín jejich zavedení dosud zveřejněn nebyl.

Magistrát zatím řidičům doporučuje využívat předloni vzniklé bezplatné parkoviště P+R u vlakové zastávky Praha- Běchovice střed.

Dojet na Čerňák
Nové záchytné parkoviště P+R bude od prosince v provozu i na Černém Mostě. Řidiči tu budou moci parkovat za 50 korun na den. „Teď ještě zkulturnit metro Černý Most, aby se člověk, co tady nechá auto, neštítil do metra vstoupit,“ komentuje stavbu na facebookovém profilu náměstka primátora Adama Scheinherra uživatel Martin Krupica. 

Komentáře

zpět na článek