metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily. | foto: DAVID SEDLECKÝ

Kvůli větru padaly troleje, poutače a popelnice. Čtenáři fotili jako diví

  17:25
Hlavním městem se proháněl silný vítr. A pokud by se měl člověk řídit jen tím, co zachytili čtenáři deníku Metro na svých fotografiích zaslaných do naší rubriky Metro hlídač, tak kudy letěl, tudy něco povalil.

Popadané popelnice
Nejvíce se před čočky vašich fotoaparátů a mobilních telefonů o víkendu připlétaly popadané popelnice. Za ty vyfocené na kolejích tramvaje po vichřici v ulici U Zvonařky v Praze 2 získává čtenář Radim Janíček odměnu tři sta korun. Na jedné z jeho fotografií pořízené v Šafaříkově ulici je pak vidět, že větrem posunutá popelnice odřela lak nedaleko zaparkovanému autu. Podle povalených barevných kontejnerů na fotkách čtenáře Martina Stehlíka vítr řádil také na několika místech ve Strašnicích v Praze 10. 

Popadané popelnice U Zvonařky.

Spadlá trolej
Zhruba čtvrt hodinky si museli kvůli větru počkat cestující, již v sobotu projížděli tramvají přes Vítězné náměstí. Ve 13.45 hodin tu totiž spadla trolej. Celou situaci, kdy bylo nutné zatarasit provoz pro automobily a dráty vrátit na své místo, zachytil čtenář Roman Kubarič.

Prokleté výtahy
Chvíli jedou, chvíli zase ne. Tak se to podle cestujících mělo o víkendu s výtahy ze stanice metra Bořislavka. Anomálii, kterou v této stanici pravidelně způsobuje rovněž silný nápor větru v šachtách, vyfotil čtenář Roman Kubarič. 

Suchdolský masopust se v sobotu vyvedl.

Na jeho fotografiích pořízených při Suchdolském masopustu naopak vítr neškodil. Jenom maskovaným profíkům na chůdách v čele s orouškovaným smrťákem občas nápor vichru trochu rozhazoval balanc. Čtenář získává rovněž odměnu tři sta korun.

Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily.

Hasiči u Ludmily
Zásah profíků byl v neděli potřeba také na náměstí Míru v Praze 2. David Sedlecký si od deníku Metro vysloužil odměnu za fotografii, kterou pořídil u kostela sv. Ludmily. Krátce se zde totiž objevili hasiči, aby upevnili uvolněnou plachtu.

Komentáře

zpět na článek