metro.cz

Větší foto
Historické krásky | foto: Petr Hejna, DPP

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

  12:20
Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.

Fanoušci tramvají se mohou radovat. Na svou exkluzivní trať se vrací nostalgická linka číslo 23. „V provozu bude denně od 8.30 do 19 hodin. V pracovní dny v intervalu třicet minut, o víkendech a svátcích v intervalu patnáct až dvacet minut,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Linku budou obsluhovat výlučně retrovozy T2, T3, T3SU, T3SUCS, T3M a výjimečně i T6A5. Provoz na lince číslo 23 dopravce zahájil před více než pěti lety, a to 25. března 2017, na 109. výročí narození Františka Kardause. Jde o českého designéra, grafika a výtvarníka, který je autorem vnějšího vzhledu vozidel T2 a T3, a podílel se také na návrzích tramvají T1, K2, K5, KT4, T5 a T6. „Pandemie zastavila provoz nostalgické linky 16. března 2020. Dopravní podnik jej tak obnovuje po necelých dvou letech a dvou měsících,“ vysvětluje pro Metro Řehková.

Kromě toho plánuje dopravce od středy 1. června zahájit provoz nové, už třetí turistické, historické tramvajové linky číslo 43. Tu bude do konce letních prázdnin vypravovat pouze ve středy odpoledne, kdy je otevřeno Muzeum MHD ve vozovně Střešovice. „Linka číslo 43 bude mít interval 80minut a pojede do Opletalovy ulice do zastávky Hlavní nádraží, kam se po 44 letech vrátí pravidelný provoz tramvají,“ dodává Řehková.

Zajímavostí je, že se čtyřicet trojka bude u hlaváku i s cestujícími obracet. Zdejší zastávky a zhruba 150 metrů obnovené tratě budou sloužit především pro náhradní tramvaje XC při výlukách ve stanici metra Florenc. Konkrétně během modernizace vestibulu. Polohu obou zmiňovaných historických linek si mohou Pražané snadno vyhledat na webech mapa.pid.cz a tram.mobilnitabla.cz

Komentáře

zpět na článek