metro.cz
Pražské panoráma, jak je neznáte? | foto: PRAGUE CITY TOURISM

Pražany hlídá systém osmi webových kamer. Ta nejdůležitější se ukrývá na Petříně

  9:46
Svatomikulášská městská zvonice, Staroměstská a Malostranská mostecká věž, věž Staroměstské radnice, Prašná brána. A v neposlední řadě i petřínská rozhledna. To jsou místa, kam nechala organizace, jež má na starosti propagaci hlavního města – Prague City Tourism (PCT) – rozmístit osm webových kamer. Společně s nimi rozjela česká vývojářská firma NetRex platformu pro jejich interaktivní panoramatickou prezentaci. Ta má Praze posloužit tím, že podpoří turistický ruch.

„Účelem systému je představit v reálném čase atraktivní turistické cíle a zároveň podpořit projekt nové návštěvnické karty Prague Visitor Pass. Využívání webových kamer při podpoře turistického ruchu je trend už několik let,“ uvádějí zástupci PCT.

Aktuální snímky nebo videostreamy z místa zahrnují do své on-line prezentace mnohé hotely, ski areály, destinační agentury i turistická infocentra. Nově spuštěná prezentace PCT je však podle nich svým rozsahem, estetikou i funkcemi výjimečná i ve světovém měřítku. Jejím základem je hlavní kamera umístěná na petřínské rozhledně, která v pravidelných intervalech vytváří statický panoramatický záběr Prahy doplněný o body zájmu, informace o počasí a interaktivní menu. „V něm si lze například zobrazit historicky nejkrásnější záběry, přehrát zrychlené animace nebo poslat e-pohlednici. Unikátnost prezentace spočívá i v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. Ve videopřenosech jsou vložené i další infografiky,“ komentuje ředitel firmy NetRex, jež prezentaci zajišťuje, David Capoušek.

Komentáře

zpět na článek