metro.cz

Větší foto
Sova pálená. Noční pták musel přes den dělat atrakci. | foto: Městská policie Praha

Ilegální byznys je zpět. Ulice centra města zase plní „krotitelé zvířat“

  14:00
Ohrožená sova pálená vydělávala. Strážníci zasáhli.

Mezi davy turistů v Praze se opět proplétají ilegální podnikatelé. Jsou to ti, kteří nabízejí fotografování se zvířaty. Přitom je to spolu s dalšími atrakcemi, jako například nafukovací pandy, vyhláškou od října 2019 zakázané. Strážníci upozornili, že chytli mladou cizinku. Ke svému obchodu používala chráněnou sovu pálenou. Na místě se žena strážníkům bránila a ti museli použít donucovací prostředky.

„Sova pálená coby chráněný a silně ohrožený tvor, navíc noční živočich, byla v ruchu města neustále vyndávána a zandávána do tašky a nucena k výkonům, které překračovaly její sílu s ohledem na fyzický stav a biologické schopnosti,“ píše pražská městská policie na svém Facebooku.

Tímto tématem se dlouhodobě zabývají místní iniciativy, novinář Janek Rubeš nebo server prahazdarma.cz. Třeba po Staroměstském náměstí se v době před covidem i v pauzách, kdy se turisté vraceli do města, občas potulovaly holubice. Zmatené, obarvené a s ustřiženými křídly. Loni například u Karlova mostu pracoval krotitel hada. Za fotku krajty kolem ramen s Pražským hradem v pozadí si tento „podnikatel“ bral 300 až 400 korun. Muž dokázal jednu fotku turistům pořídit za pět minut.

Komentáře

zpět na článek