metro.cz

Další 4 fotografie v galerii
Do smyčky se jako první vydal „pomeranč“ | foto: Pražské tramvaje

Novou smyčkou ve Strašnicích už projela první tramvaj. Přezdívá se jí pomeranč

  5:13
Práce u stanice Depo Hostivař mají být hotové již za pár týdnů. Rozšiřování pražské kolejové sítě zažívá letos opravdovou renesanci.

Do smyčky Depo Hostivař, která nyní vzniká ve Strašnicích, vjela o víkendu na zkušební jízdu první tramvaj. Byl to pracovní měřicí vůz T3 #5521, kterému se mezi fanoušky MHD přezdívá pomeranč. Stavba za téměř 200 milionů korun, která propojí autobusy i tramvaje z Černokostelecké ulice s metrem, pomalu spěje do finále. Hotovo má být již koncem tohoto měsíce.

„Smyčka vzniká na místě stávajícího stejnojmenného obratiště autobusů mezi stanicí metra A Depo Hostivař a křižovatkou Černokostelecké a Sazečské ulice. Stavba bude mít celkem 1,251 kilometru kolejí, zhruba třetina bude zatravněna,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Druhá na desítce
Po obratišti Zahradní Město je smyčka Depo Hostivař v krátké době již druhá tramvajová novostavba na území Prahy 10 a po tratích ke stanici metra Pankrác, k hlavnímu nádraží v Opletalově ulici a Sídliště Barrandov – Holyně pátá v Praze. „Stavba smyčky přichází jako první z několika koordinovaných aktivit, po jejichž dokončení vznikne u stanice metra Depo Hostivař kompaktní uzel veřejné dopravy s kapacitním parkovištěm P+R a železniční stanicí, který bude vstupní bránou pro dopravu do Prahy 10,“ dodává Řehková.

Tramvajový boom
Rozšiřování pražské tramvajové sítě zažívá letos renesanci. Současně se budují také tratě Modřany–Libuš, Divoká Šárka – Dědina a na podzim začne výstavba Dvoreckého mostu. Ten propojí Podolí se Smíchovem.

Komentáře

zpět na článek