metro.cz
Parkovací automat již nyní působí, že je v provozu. | foto: Metro.cz

Parkování zdarma v obchodním centru na Černém mostě je minulostí, brzy se začne platit

  11:15
Obchodní centrum Černý Most je v hlavním městě, co se parkování týče, posledním mohykánem. Mezi velkými pražskými nákupními centry totiž jako jediné dosud stání zákazníků v útrobách svých garáží nezpoplatnilo. To se má však za pár týdnů změnit.

„Přesný termín ještě není určen a bude o něm rozhodnuto v průběhu podzimu, kdy je start plánován,“ svěřila deníku Metro jménem Centra Černý most jeho marketingová manažerka Barbora Sádlová. Konkrétnější ale příliš nebyla. Dle zjištění deníku Metro mělo však rozhodnutí o případném zpoplatnění parkování v centru původně padnout již předloni. Vedení centra se však dle svých dřívějších vyjádření na poplatcích nakonec neshodlo a jejich plán definitivně smetla ze stolu druhá vlna pandemie koronaviru.

Využívat obchodní centra v hlavním městě jako celodenní „odkladiště“ pro své vozy není v dnešní době příliš výhodná záležitost. Za stání se ve většině z nich platí po první hodině či hodinách zdarma poplatky v řádech několika desetikorun. Ty pak ale mohou během dne pořádně nabobtnat.

Kvůli parkování v Centru Černý Most nemají být brzy o pár korun lehčí jen jeho zákazníci. Místa, kterých je 3122, v parkovacím domě, na střešním nebo v podzemním parkovišti centra totiž využívají také přespolní jako záchytné P+R. Vedení centra jim to dosud nemělo za zlé.

Magistrát navíc v prosinci loňského roku na Černém Mostě zprovoznil nový parkovací dům s celkovou kapacitou 886 míst k stání. Celodenní stání tu vyjde na padesát korun, za noc řidiči zaplatí stovku. Je tedy pravděpodobné, že se část aut po zpoplatnění stání v nákupáku přesune do zmiňovaného parkoviště P+R.

Komentáře

zpět na článek