metro.cz

Větší foto
Asfalt pokládají tam, kde ho vynechali v první etapě. | foto: TSKMetro.cz

Asfalt už řidiče na Strakonické zdržovat nebude. Nemilé kolony snad zmizí

  5:14
Druhá fáze rozšíření dopravní tepny skončí podle předpokladů v sobotu.

Že by se alespoň v zimě netvořily ve špičce na Strakonické kolony? Možná to tak opravdu bude. Práce Technické správy komunikací (TSK) na rozšíření této dopravní tepny skončí podle předpokladu silničářů do 26. listopadu.

„Práce pokračují podle harmonogramu a blíží se do svého závěru, 16. listopadu byla dokončena pokládka asfaltu ve středním pruhu, ve středu dojde na dokončení pokládky v levém. V pátek pak proběhne prohlídka dopravního značení ze strany policie. Předpokládaný termín spuštění provozu ve všech pruzích je v sobotu 26. listopadu,“ říká mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že zde pak ještě příští úterý dodatečně proběhne takzvané místní šetření k předčasnému užívání komunikace.

Kvůli stavbě nového jízdního pruhu pro MHD se ve Strakonické ulici už několik měsíců tvoří kolony. První etapa rozšíření silnice o vyhrazený pruh pro MHD začala loni a dokončena byla letos na jaře. Následně začala několikaměsíční oprava Barrandovského mostu.

Na konci července pak začala nynější druhá etapa rozšiřování Strakonické ulice. Silničáři pracují v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle. Nový pruh bude vyhrazen pro autobusy, vozidla taxi a městskou policii.

Komentáře

zpět na článek